Кабмін змінив місце створення національного військового кладовища

Кабмін змінив місце створення національного військового кладовища

Фото: АрміяInform Під Києвом створять меморіал усім захисникам України

Уряд знову змінив місце, де мають створити військове кладовище. Тепер його планується розмістити поблизу селища Гатне.

Кабінет міністрів вирішив перенести місце створення Національного військового меморіального кладовища з Києва до Гатного у Фастівському районі Київської області. Про це йдеться у повідомленні Міністерства у справах ветеранів.
  Уряд ухвалив постанову, яка передбачає реалізацію до 30 липня 2025 року проєктування Національного військового меморіального кладовища на території Гатненської громади Фастівського району Київської області. Для цього виділять дві земельні ділянки площею 258,73 гектара та 7,96 гектара.   Меморіальний комплекс включатиме військове кладовище, музейний комплекс, ритуальну будівлю та інші необхідні споруди для організації почесних поховань. На Національному військовому меморіальному кладовищі будуть поховані українські Герої, які ціною власного життя боронили незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

Нагадаємо, Кабмін у жовтні 2022 року схвалив створення Міністерством у справах ветеранів Національного військового меморіального кладовища. Його планували розмістити на території урочища Лиса гора в Києві. У листопаді 2022 року природоохоронна організація Київський еколого-культурний центр запропонувала п’ять вільних ділянок землі для розміщення кладовища замість урочища Лиса гора.   У березні 2023 року Мінветеранів і Мінкультури запропонували створити військове меморіальне кладовище біля заповідника Биківнянські могили в Києві. У серпні в заповіднику заявили, що кладовище неможливо збудувати в Биківнянському лісі в стислі терміни.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua