Киян закликають економити енергію, щоб не було аварійних відключень — КМВА

Ілюстративне фото: pixabay

Станом на 11:00 6 січня через поступове зниження температури в Україні, зокрема і в Києві, продовжує зростати споживання електроенергії. Для забезпечення балансу в енергосистемі введені ліміти споживання, перевищення яких призведе до застосування аварійних обмежень.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської військової адміністрації.

У відомстві зазначили, що найближчим часом очікується значне похолодання, що призведе до збільшення споживання електрики. Однак наразі енергосистема не в змозі генерувати достатню кількість енергії через пошкодження внаслідок російських атак.

Тож киян закликають ощадно споживати електрику, зокрема, користуватися енергоємними приладами почергово.

"Це дозволяє знизити навантаження на енергосистему та зменшити необхідність обмеження споживання", — пояснили в КМВА.

У столичній адміністрації також запевнили, що всі відповідні служби постійно працюють над відновленням пошкоджених об’єктів енергетичної інфраструктури, але ремонти потребують значних ресурсів і часу.

Що відомо про ситуацію з електроенергією у Києві та області

У Києві та області на ранок 6 січня застосовуються стабілізаційні графіки відключень електроенергії. При цьому для мешканців Київщини з 3 січня діє оновлений графік вимкнень, який враховує ситуацію в енергосистемі після масованих обстрілів з боку РФ, повідомили у компанії ДТЕК.

5 січня гендиректор компанії YASNO Сергій Коваленко повідомив, що кияни зменшили споживання електроенергії щонайменше на третину. Це вдалося завдяки відключенням світла та економному використанню приладів містянами.

З 14:00 3 січня Київ повернувся до стабілізаційних графіків відключення електроенергії. За словами гендиректора YASNO Сергія Коваленка, якщо не буде нових атак Росії на критичну інфраструктуру, екстрених вимкнень не планується.

На Київщині також з 3 січня запровадили нові графіки стабілізаційних відключень електроенергії. Складаються вони з трьох категорій.

Вдень 29 грудня у Києві 40% жителів були без електроенергії після масованої атаки РФ. Увечері гендиректор енергокомпанії Yasno Сергій Коваленко зробив оптимістичний прогноз про те, що Київ може невдовзі повернутися до "дообстрільного" рівня електропостачання.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua