Кияни хочуть перейменувати один із житлових масивів на Литовський — петиція

Оглядовий майданчик з видом на Дніпро та правий берег Фото: Уніан (ілюстративне)

Жителі Києва пропонують перейменувати Мінський масив на Литовський. Про це йдеться у петиції, яку зареєстрували на сайті Київської міської ради.

Автор петиції Данило Пінаєв каже, що йому неприємно жити на масиві, який назвали на честь столиці Білорусі. Адже ця країна дозволила російським військам пройти на територію України "для вбивства наших дітей".

"Щоразу, коли в Білорусі злітає авіація, в Україні оголошують повітряну тривогу. В Києві на Мінському масиві звучить повітряна тривога — на масиві на честь столиці країни, через яку у нас тривога",— зазначає Пінаєв.

На його думку, потрібно змінити назву Мінського масиву на Литовський, адже Литва стала дружньою країною, яка допомагає та надає прихисток українським громадянам.

Наразі петицію підтримали 1402 киянина. Аби її розглянула Київрада, потрібна підтримка 6000 жителів столиці.

Що відомо про дерусифікацію і декомунізацію в Києві

Наприкінці квітня 2022 року Київська міська рада почала приймати пропозиції щодо перейменування міських об'єктів, які мають назви, пов'язані з Росією та Білоруссю. У запропонованому списку 279 пунктів, зокрема вулиці, провулки, алеї, шосе, проспекти та станції метрополітену.

Київ став лідером серед українських міст за кількістю перейменованих вулиць і площ упродовж 2022 року.

У додатку "Київ Цифровий" 4 листопада запустили нове опитування щодо доцільності повернення історичних назв міським об’єктам. У переліку 32 топоніми — вулиці, провулки, площі, сучасні назви яких пов’язані з Росією та її сателітами.

Комісія Київради з питань культури і туризму погодила перейменування ще 31 столичної вулиці в межах дерусифікації. У січні стало відомо, що в Києві планують перейменувати ще 27 вулиць, проспектів і парків, назви яких пов'язані з Росією.

Також у столиці відбувся третій етап перейменування станцій кільцевої електрички. Проголосувати можна було у застосунку "Київ Цифровий" до 12 лютого.

У Києві створили єдину брошуру, де зібрано всі перейменовані вулиці протягом 2014-2022 років. Для зручності користувачів вулиці згруповані відповідно до районів.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua