Кияни отримуватимуть сповіщення у разі погіршення якості повітря в столиці

КИЇВ. 19 жовтня. УНН. Користувачі застосунку «Київ Цифровий» мають можливість підписатися на отримання повідомлень про високий рівень забрудненості повітря у столиці. Про це заявив керівник цифрової трансформації Києва та заступник КМДА Петро Оленич, передає УНН.

Цитата

«Продовжуємо розвивати інформаційний напрямок у Київ Цифровий. Щоб отримувати сповіщення та рекомендації у разі погіршення якості повітря потрібно просто дозволити сповіщення в налаштуваннях», – наголосив Оленич.

Деталі

Начальник Управління екології та природних ресурсів Олександр Возний зазначив, що користувачі отримуватимуть повідомлення у разі, якщо індекс якості повітря у всьому місті становитиме 75 і вище – тобто відповідатиме значенню «високий рівень забрудненості».

«Сервіс передусім буде корисним для батьків маленьких дітей, людей зі слабким здоров’ям та осіб похилого віку. У випадку отримання повідомлення про погіршення стану повітря в Києві, буде варто відкласти довгі прогулянки та відмовитися від фізичних навантажень», – сказав Возний.

Доповнення

Наразі у Києві діє мережа із 5 референтних (високоточних) пунктів спостережень за станом атмосферного повітря європейського зразка. Системи з аналогічним принципом роботи працюють у Лондоні, Парижі, Мюнхені та інших європейських містах.

На пунктах в автоматичному режимі вимірюється пил у трьох фракціях (РМ1.0, PM2.5 та PM10), діоксид азоту, діоксид сірки, оксид вуглецю, аміак, приземний озон, сірководень та формальдегід, а також метеорологічні показники. Всі дані фіксуються щохвилини, зберігаються на сервері та виводяться у зручному для користувачів форматі на сайті: asm.kyivcity.gov.ua.

На додачу до референтних пунктів наприкінці 2021 року у всіх районах столиці були розміщенні понад 40 індикативних. Вони доповнюють високоточні станції спостережень, аналізуючи повітря за такими показниками як пил (РМ1.0, PM 2,5 і PM10), діоксид сірки, оксид азоту, озон, сірководень, летючі органічні речовини.

Дані з обох видів пунктів моніторингу доступні користувачам застосунку «Київ Цифровий».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нові атаки рф: киян закликали економити воду та електрику

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua