Кияни просять перейменувати проспект Павла Тичини — петиція

Київ Фото: Уніан (ілюстративне)

Жителі Києва пропонують перейменувати проспект Павла Тичини. Про це йдеться у петиції, яку зареєстрували на сайті Київської міської ради.

Зазначається, що Павло Тичина український поет та літературознавець. Але з початком радянської окупації нашої країни повністю переходить на службу до більшовиків, вихваляючи у своїх творах політику комуністичної партії.

"Прошу перейменувати (з дотриманням всіх юридичних процедур) проспект Павла Тичини житлового масиву Березняки на честь людини, чия діяльність була направлена виключно на благо України та її народу",— пише автор звернення Андрій Машков.

Наразі петицію підтримали 148 киян. Аби її розглянула Київрада, потрібна підтримка 6000 жителів столиці.

Що відомо про дерусифікацію і декомунізацію в Києві

Наприкінці квітня 2022 року Київська міська рада почала приймати пропозиції щодо перейменування міських об'єктів, які мають назви, пов'язані з Росією та Білоруссю. У запропонованому списку 279 пунктів, зокрема вулиці, провулки, алеї, шосе, проспекти та станції метрополітену.

Київ став лідером серед українських міст за кількістю перейменованих вулиць і площ упродовж 2022 року.

У додатку "Київ Цифровий" 4 листопада запустили нове опитування щодо доцільності повернення історичних назв міським об’єктам. У переліку 32 топоніми — вулиці, провулки, площі, сучасні назви яких пов’язані з Росією та її сателітами.

Комісія Київради з питань культури і туризму погодила перейменування ще 31 столичної вулиці в межах дерусифікації. У січні стало відомо, що в Києві планують перейменувати ще 27 вулиць, проспектів і парків, назви яких пов'язані з Росією.

Також у столиці відбувся третій етап перейменування станцій кільцевої електрички. Проголосувати можна було у застосунку "Київ Цифровий" до 12 лютого.

У Києві створили єдину брошуру, де зібрано всі перейменовані вулиці протягом 2014-2022 років. Для зручності користувачів вулиці згруповані відповідно до районів.

У додатку "Київ Цифровий" у квітні цього року провели чергове рейтингове електронне голосування щодо перейменування ще 27 міських об’єктів, назви яких пов’язані з РФ та її сателітами

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua