Київ посилює співпрацю з Барселоною у культурній сфері: планують виставки та участь в фестивалях

Вид на площу Іспанії в Барселоні. Фото: УНІАН

У вересні Київ представить культуру України на фестивалі La Mercè в Барселоні. Також планується співпраця між музеями цих двох міст-побратимів.

Про це інформує Київська міська рада.

Підготовка програми Києва як міста-гостя на щорічному фестивалі La Mercè розпочалась ще восени минулого року. Іспанська сторона взяла на себе фінансову та організаційну підтримку участі української столиці.

Наразі вже вирішили, як буде представлена українська національна кухня та узгодили формат "вільної сцени". Там зможуть виступити українці, котрі проживають в Барселоні.

Також представники столичної влади провели робочі зустрічі, пов'язані із розвитком взаємозв'язків між музеями. Домовились доповнити інтерактивну мапу музею історії Барселони інформацією про історію Києва.

Нині тривають перемовити щодо проведення в Києві днів культури Барселони, одним із елементів яких може стати імерсійнаІмерсивні технології — технології повного або часткового занурення у віртуальний світ або різні види змішання реальної і віртуальної реальності. інсталяція відомої каталонської письменниці Мерсе Родореда.

"Проєкт присвячений життєвим історіям людей, які зазнали лиха від окупації та ворожої навали, як під час Другої світової війни в Іспанії, так і в Україні під повномасштабної війни з Росією сьогодні", — розповіла депутатка Київради Вікторія Муха.

Вона додала, що вже провели консультації щодо створення інклюзивного простору в муніципальних закладах культури Києва. Також іспанським колегам запропонували провести вуличні банерні фотовиставки робіт видатних українських митців.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua