Дмитро Науменко. Фото: КМДА
У столиці триває реалізація масштабного проєкту з капітального ремонту індивідуальних теплових пунктів (ІТП) та систем опалення у школах, дитсадках та інших громадських будівлях.
Київ розширює впровадження енергоефективних рішень у співпраці з Північною екологічною фінансовою корпорацією (NEFCO).
Про це повідомив директор Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА Дмитро Науменко.
«За останні п’ять років ми реалізували роботи в 376 закладах, уже встановлено 354 ІТП із 427 запланованих. Крім того, модернізовано системи опалення разом з ІТП у 13 об’єктах, а в 6 — оновлено лише системи опалення. Завдяки цьому щороку економимо близько 150 тисяч Гкал теплової енергії», — зазначив він.
NEFCO надає Києву пільгові умови кредитування, що дозволяє зменшити фінансове навантаження на міський бюджет. Водночас модернізація теплової інфраструктури створює комфортніші умови для дітей і персоналу в закладах освіти та сприяє зниженню енергоспоживання.
«Надійна співпраця з NEFCO триває вже понад 10 років. Ми вдячні партнерам за довіру й можливість реалізовувати проєкти, що підвищують енергоефективність та зміцнюють енергобезпеку столиці», — підкреслив Науменко.
Енергозбереження — відповідь на виклики війни
У зв’язку з масштабними пошкодженнями енергетичної інфраструктури внаслідок російської агресії, Київ посилює фокус на енергостійкості — у житловому секторі, медзакладах, школах і дитсадках, об’єктах критичної інфраструктури.
«Ми залучаємо всі доступні ресурси, адже це — питання загальної енергетичної безпеки міста», — наголосив Науменко.
Результати попередніх етапів: довіра партнерів і скорочення викидів
У 2014–2019 роках Київ успішно реалізував низку проєктів NEFCO:
- термомодернізовано 17 дитсадків;
- у 33 школах замінено застаріле освітлення на LED;
- оновлено або відновлено 280 ІТП.
Ці заходи дозволили зменшити викиди CO₂ на 43 тис. тонн і скоротити споживання енергії на 124 тис. Гкал.
За словами Науменка, Київ став одним із перших міст у регіоні, яке відзвітувало про результати на належному рівні, забезпечивши прозорість і ефективність використання коштів. Це зміцнило довіру партнерів і відкрило нові можливості для подальших ініціатив у сфері енергоефективності.
Також читайте: Київ спрямовує цього року на програму енергоефективності будинків понад 320 млн грн.
Сніжана БОЖОК