Фото: Віталій Кличко/Телеграм У Києві запрацювала перша когенераційна установка потужністю 1,5 МВт
У травні Київрада схвалила Концепцію «Енергетичне відновлення: шлях до розподіленої когенерації», спрямовану на розбудову локальних джерел комбінованого виробництва тепла та електроенергії.
У Києві запрацювала перша когенераційна газопоршнева установка, здатна забезпечити 1,5 МВт енергії для критичних об’єктів інфраструктури. Обладнання встановили за підтримки USAID у межах модернізації енергосектору столиці. Про це повідомив мер столиці Віталій Кличко у четвер, 7 листопада.
«Сьогодні, в умовах постійних атак ворога, нашим ключовим пріоритетом є модернізація енергосектору. Столична влада робить все, щоб підвищити стійкість та енергетичну незалежність Києва. Зокрема, важливих обʼєктів столиці», — зазначив Кличко.
Він також нагадав, що у травні Київрада схвалила Концепцію «Енергетичне відновлення: шлях до розподіленої когенерації». Ініціативу підтримали багато міжнародних партнерів.
Концепція спрямована на розбудову в столиці локальних джерел комбінованого виробництва тепла та електроенергії, ширше використання альтернативних джерел палива.
Київ замовив ще 15 когенераційних установок, які мають надійти партіями протягом року. Адже мета – протягом року досягти додаткової сумарної потужності близько 170 МВт.
Раніше стало відомо, що Одеса отримала першу з чотирьох газопоршневих станцій, які планують встановити у місті за фінансової допомоги урядів Японії, Норвегії та Швеції.
Нагадаємо, до кінця року в Україні планується забезпечити від 600 до 800 МВт потужності від невеликих об’єктів генерації. Вони здатні забезпечити гарантоване енергопостачання бізнесу і громадам, які встигнуть їх встановити.