Київрада може «виселити» посольство Росії

Це ініціювала партія «Слуга народу», мотивуючи тим, що в даний час це актуальне питання.

У Києві хочуть відібрати землю і будівлю у посольства РФ / фото УНІАН

Київська міська рада може забрати земельну ділянку у посольства РФ, що розташоване за адресою Повітрофлотський проспект, 27 у Солом’янському районі.

Про це повідомляє РБК-Україна з  посиланням на депутата від фракції «Слуга народу» в Київській міській раді Лілію Пашинну. «Наша фракція ініціювала розірвання договору оренди землі, наданої посольству РФ, і буде ініціювати націоналізацію приміщення посольства РФ», — уточнила Пашинна.

Вона нагадала, що таке рішення обумовлене заявою МЗС України про розірвання дипломатичних відносин з РФ, а також повномасштабним вторгненням.

Відео дня

«Це важливе і актуальне рішення. Ми не повинні створювати умови для функціонування інституцій країни-агресора у місті Київ», — наголосила голова партії СН Олена Шуляк.

Посольство РФ в Києві

Російське посольство в Україні було відкрите у серпні 1992 року. Після початку російського вторгнення 24 лютого 2022 року, Україна заявила про розрив дипломатичних відносин з РФ. 

Російські дипломати в Києві працювали у будівлі, що розташована на Повітрофлотському проспекті, 27. Це триповерхова споруда загальною площею 1779 кв.м.

Першим російським послом в Україні був Леонід Смоляков. А останнім —  Михайло Зурабов.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua