Київрада не підтримала петицію про заборону створення військового кладовища на Лисій горі

Київрада не підтримала петицію про заборону створення військового кладовища на Лисій горі

Київрада не підтримала петицію про заборону створення військового кладовища на Лисій горі фото: funart.pro

Депутати Київради не підтримали петицію, у якій кияни виступили проти створення військово-меморіального кладовища на Лисій горі.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

PRO-kyiv.in.ua писав, що влада планує створити Національний військовий меморіальний цвинтар у Голосіївському районі столиці на території урочища «Лиса Гора». Київрада вже доручила Департаменту містобудування та архітектури КМДА розробити детальний план території.

Активісти Української природоохоронної групи не підтримують рішення влади та звертають увагу на незаконність рішення. Справа в тому, що на території природно-заповідного фонду заборонено будівництво та будь-яку іншу діяльність, яка може зашкодити природному комплексу.

Цю ж думку підтримав «Марш за Київ». Вони пропонують провести публічні обговорення, у якому мають брати участь екологи, родичі загиблих, представники громадськості Києва та інших заінтересованих сторін. А після цього приймати рішення.

Станом на 22 листопада петицію проти створення цвинтаря на Лисій горі підтримали 6 123 особи.

Наприкінці 2022 року депутати Київради петицію не підтримали. У відповіді Віталія Кличка ідеться про те, що план зі створення військового меморіального кладовища мають розробляти разом із  Міністерством культури та Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів. Вони мають забезпечити відведення земельної ділянки на території урочища «Лиса гора», а також укласти охоронний договір на комплекс споруд Лисогірського форту.

Раніше активісти підписали лист до президента Володимира Зеленського із закликом зберегти заповідну гору та знайти більш більш придатне для вшанування пам’яті захисників місце.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua