Київрада просить парламент врегулювати дорожній рух електросамокатів і гіроскутерів

unsplash

Депутати Київської міської ради спрямували звернення до Верховної Ради щодо внесення законодавчих змін, які б організували дорожній рух портативного електротранспорту. Про це повідомляє офіційний веб-сайт Київської міської ради.

Відповідне звернення до парламенту підтримали 62 столичні депутати на пленарному засіданні Київради 10 листопада.

Як зауважила депутатка Київради Ганна Свириденко, поступово на дорогах столиці збільшується кількість нових портативних видів транспорту — це гіроборди, гіроскутери, моноколеса, електросамокати, електроскейти, дріфт-трайки. Вони стають дедалі популярніші в населення, оскільки мають достатню швидкість, економічні, екологічні, а ще не потребують державної реєстрації та наявності водійського посвідчення.

Однак користувачі електротранспорту, за відсутності належного правового регулювання, часто нехтують елементарними правилами та наражають на небезпеку інших учасників дорожнього руху, зазначила Ганна Свириденко.

За її словами, на проїжджій частині власники цих транспортних засобів ризикують потрапити під колеса автомобілів, а на тротуарах несуть небезпеку для пішоходів. Крім цього, нині не передбачено навіть ведення окремої звітності щодо дорожньо-транспортних пригод, які сталися за участю персонального легкого електротранспорту.

"Питання узаконення електротранспорту в Україні обговорюється вже кілька років, проте досі законодавство не містить окремого визначення поняття і щодо електротранспорту загалом, і до осіб, які здійснюють керування ним", — наголосила депутатка.

Ганна Свириденко додала, що необхідно забезпечити внесення змін до деяких законодавчих актів України стосовно експлуатації електричних транспортних засобів та чітко врегулювати права та обов’язки нової категорії учасників дорожнього руху. Це сприятиме підвищенню безпеки водіїв та пішоходів, а також зменшенню кількості дорожньо-транспортних пригод у столиці.

Що відомо

  • У червні 2021 року влада Києва та оператори послуг прокату електросамокатів підписали меморандум про співпрацю, за яким у столиці змінюються правила користування цим видом засобу пересування. Встановлюється низка обмежень, зокрема і щодо швидкості руху електросамокатів.
  • У вересні 2020 року КМДА взялася розробляти ПДР для електросамокатів. Також парламент підтримав у першому читанні законопроєкт, який вводить нову категорію учасників дорожнього руху — користувачів персонального електротранспорту, як то електросамокати, сігвеї, моноколеса тощо.
  • У листопаді 2021 року у Києві оператори з прокату електросамокатів почали наносити розмітку для паркування цього транспорту. Перші білі рамки з графічною позначкою самоката всередині з'явилися у центральних частинах Шевченківського та Печерського районів.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua