Київська прокуратура повернула столичній громаді земельну ділянку вартістю понад 24 млн гривень

Фото: Київська міська прокуратура/Telegram

Київська міська прокуратура відстояла у Верховному Суді рішення суду першої інстанції, стосовно повернення земельної ділянки в Оболонському районі. Її вартість — 24,2 мільйони гривень.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Слідство встановило, що у 2004 році товариство отримало в оренду на 25 років земельну ділянку на перетині проспекту Героїв Сталінграда та вулиці Приозерної. Там планувалося будівництво, експлуатація та обслуговування багатоповерхового житлового будинку з супутніми спорудами.

"Завершити забудову земельної ділянки товариство мало до квітня 2007 року. Однак з 2004 року по теперішній час у порушення умов договору та вимог чинного законодавства товариство вже понад 18 років не приступає до використання земельної ділянки та не тільки не завершило, а навіть не розпочало її забудову",— йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у зв’язку з цим прокуратура звернулася до суду з позовом про розірвання договору оренди землі та повернення територіальній громаді земельної ділянки.

У відомстві поінформували, що Господарський суд Києва задовольнив позов прокурора. Однак під час розгляду апеляційної скарги орендаря Північний апеляційний господарський суд відмовив у задоволенні позову.

Наразі Верховний Суд, погодившись з доводами прокурора та висновками Господарського суду Києва, скасував незаконну постанову суду апеляційної інстанції та залишив рішення суду першої інстанції без змін. Тобто земельна ділянка має повернутися у власність столичної громади,— підсумували у прокуратурі.

Що відомо про повернення земельних ділянок та будівель у власність громади Києва

Територіальній громаді Києва повернули незаконно відчужену адміністративну будівлю вартістю понад 159 млн гривень. Приміщення знаходиться на проспекті Павла Тичини.

Київська міська прокуратура звернулась до суду з позовом про визнання незаконним та скасування рішення Київради, на підставі якого товариство набуло в оренду земельну ділянку вартістю 24 млн гривень без проведення земельних торгів.

Київська міська прокуратура відстояла у касаційному суді право киян на земельну ділянку прибережної захисної смуги річки Дніпро, що розташовується у Гідропарку на пляжі "Золотий" на острові Венеціанський.

Господарський суд Києва розірвав договір оренди та зобов’язав товариство повернути місту земельну ділянку на Оболоні площею понад пів гектара та вартістю 24 мільйони гривень.

Територіальній громаді столиці повернули земельну ділянку площею 1,13 га вартістю понад 110 млн грн, що розташована на проспекті Соборності у Дніпровському районі міста Києва.

Прокуратура у судовому порядку повернула столичній громаді земельну ділянку у Дарницькому районі вартістю понад 208 млн гривень. Одна з приватних фірм отримала землю в оренду площею понад 4 га на вул. Ревуцького. Планували побудувати багаторівневий паркінг, але використовували ділянку як платну автостоянку.

Столична прокуратура відстояла в судах право територіальної громади Києва на дві квартири. Вони вибули із власності міста на основі підробних документів.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua