Київські лікарі організували масштабну схему продажу «діагнозів» ухилянтам

Київські лікарі продавали липові довідки ухилянтам. Фото: freepik.com

Київські лікарі продавали липові довідки ухилянтам. Фото: freepik.com

У злочинній схемі було задіяно понад 15 медичних працівників, а вартість послуги з виготовлення підроблених меддокументів складала три тисячі доларів для кожного ухилянта. 

Про це повідомили у Поліції Києва та столичній прокуратурі.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Так, на території Києва було організовано масштабну схему щодо надання фальшивих діагнозів для ухилянтів, які таким чином збиралися виїхати за межі України.

Слідство встановило, що співробітники п’яти столичних медичних закладів брали участь у фальсифікації меддокументів, які повинні «підтверджувати» наявність у чоловіків призовного віку тяжких захворювань.

Завдяки таким фальшивим діагнозам ухилянти могли безперешкодно залишати межі країни та ухилятися від військової служби.

Київські лікарі продавали липові довідки ухилянтам. Фото: Поліція КиєваКиївські лікарі продавали липові довідки ухилянтам. Фото: Поліція Києва

У схемі були задіяні люди, які підшукували бажаючих уникнути мобілізації, а також працівники лікарень, члени МСЕК та різних комісій – всього понад 15 осіб.

Вартість послуги з виготовлення підроблених медичних документів складала три тисячі доларів із кожного ухилянта. Зловмисників викрили під час підготовки пакету документів для трьох чоловіків призовного віку та отримання від них грошей.

Один із замовників, який діяв під контролем правоохоронців, на підставі цих документів безперешкодно виїхав за кордон.

Київські лікарі продавали липові довідки ухилянтам. Фото: Поліція КиєваКиївські лікарі продавали липові довідки ухилянтам. Фото: Поліція Києва

За місцем роботи та проживання фігурантів було проведено десятки масштабних обшуків. У зловмисників знайшли гроші, чернові записи, листування з потенційними ухилянтами — «замовниками», відомості про внесення до бази eHealth фіктивних діагнозів та інші речові докази.

Семи фігурантам кримінальної справи повідомили про підозру у сприянні незаконному переправленню осіб через державний кордон України, у тому числі трьом із них – у складі організованої групи. Слідчі дії щодо інших фігурантів кримінального провадження тривають.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua