Київський телецентр законсервують на час війни

Київський телецентр законсервують на час війни

Фото: Суспільне Київський телецентр – це 24-поверховий хмарочос

Працівники залишили столичний телецентр ще на початку повномасштабного вторгнення Росії, зазначив Родіон Кочубей.

Український суспільний мовник ухвалив рішення законсервувати приміщення телецентру Олівець у Києві на період воєнних дій. Про це напередодні повідомило Суспільне.

У компанії назвали три причини такого рішення: ризики безпеки, притаманні висотній будівлі, мінімізація енерговитрат та економія бюджетних коштів.

Член правління Суспільного Родіон Кочубей заявив, що працівники залишили телецентр ще на початку повномасштабного вторгнення. Він нагадав, що одні з перших ракетних ударів були по київській телевежі, яка розташована поряд з Олівцем, внаслідок чого телецентр також отримав пошкодження.

«Питання, залишатися там чи ні, не стояло», — зазначив Кочубей.

Він нагадав, що телецентр — це 24-поверховий хмарочос, де під час повітряної тривоги відключаються ліфти, і в бомбосховище треба спускатися довго пішки, що також є небезпечним для людей.

Також будівлю законсервують через питання енергетичної безпеки та мінімізації енерговитрат Олівця, який має автономне опалення.

«Ми виходимо з мінімальних обсягів споживання газу, необхідних для збереження функціонування комунікацій будівлі. Температурний режим буде на рівні 7-10 градусів. Працювати за таких умов неможливо», — зазначив Кочубей.

Щороку лише на обслуговування та утримання телецентру йде понад 100 млн гривень, включаючи комунальні витрати, податок на землю, витрати на персонал, додав він.

Цього року у Суспільного, за словами члена правління, був «бюджет виживання», а на 2023-й виділено на 367 млн ​​грн менше, ніж у 2022-му. Тому потрібно опрацьовувати «різні варіанти економії бюджетних коштів».

Раніше повідомлялося, що військові РФ знищили 150-метрову телевежу на Луганщині. Вона забезпечувала українським контентом близько 200 тисяч Донбасу.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua