Якщо ви приймаєте якісь із цих ліків, час споживання кави вам доведеться скоригувати.
Якщо каву вживати одразу після деяких ліків або навпаки, можна нашкодити своєму організму / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com
Для більшості людей ранкова чашка кави є обов’язковим щоденним ритуалом. Вона забезпечує заряд енергії, а також може мати певні переваги для здоров’я. Однак цей напій часто є не сумісним із певними ліками, пише Еatingwell.com.
«Кава може вплинути на те, як певні ліки всмоктуються, метаболізуються або виводяться з організму. Вона може пришвидшити спорожнення шлунка, у результаті чого ліки пройдуть через організм ще до того, як повністю всмокчуться. Крім того, кава конкурує із препаратами, які розщеплюються печінковими ферментами, такими як CYP1A2, що потенційно може підвищувати або знижувати рівень ліків у крові» , — пояснила доктор фармацевтичних наук Дженніфер Буржуа.
Це не означає, що вам потрібно повністю відмовитися від кави, проте вам доведеться скоригувати час прийому ліків та споживання улюбленого напою. Фармацевтка назвала групи ліки, які можуть взаємодіяти з кавою.
Відео дня
1. Антидепресанти
Читайте також:
Баффет дав просту пораду, яка допоможе в усіх сферах життя: вчені з ним згодні
Як приготувати яєчню по-гонконгськи: видатний рецепт із 2 несподіваними інгредієнтами
Як зрозуміти, що кіт вас любить: експерт назвала 5 милих ознак
Якщо вам лікар призначив антидепресанти, потрібно переконатися, що ви не п’єте каву надто швидко після прийому препарату, адже це може знизити його ефективність. Наприклад, кофеїн у каві може утворювати комплекс з антидепресантом, що ускладнює засвоєння препарату..У результаті препарату встмокчеться менше, отже, ефект буде слабший.
Деякі антидепресанти розщеплюються тим самим ферментом, що й кофеїн. Якщо приймати їх, а також каву, препарати можуть не метаболізуватися так швидко, що може призвести до вищого їх рівня у крові протягом тривалішого періоду. З іншого боку, ця взаємодія може посилити дію кофеїну, викликаючи у вас відчуття нервовості та неспокою.
2. Ліки для щитовидної залози
Гіпотиреоз — це стан, при якому ваша щитовидна залоза не виробляє достатньо гормонів. За таких умов ви можете відчувати надмірну втому, біль у суглобах і м’язах, депресію або збільшення ваги.
Буржуа пояснює, що кава може значно зменшити всмоктування левотироксину, який використовується для лікування гіпотиреозу. Деякі дослідження показали, що вона знижує всмоктування препарату на цілих 50%.
«Це може призвести до нестабільного рівня гормонів щитовидної залози й таких симптомів, як втома або нечіткі думки. Ось чому пацієнтам рекомендується почекати від 30 до 60 хвилин, перш ніж пити каву після прийому ліків для щитовидної залози», — наголосила фармацевтка.
3. Ліки від остеопорозу
Ліки, що використовуються для лікування остеопорозу, такі як ризедронат та алендронат, не слід приймати з кавою. «Незалежно від того, кофеїнова це кава чи безкофеїнова, чи навіть просто молоко або сік, усі вони можуть знизити абсорбцію. Найбезпечніша практика — завжди запивати цей препарат звичайною водою», — підкреслила експертка.
4. Ліки при застуді та алергії
Засіб від закладеності носа псевдоефедрин, який можна придбати без рецепта, як і кофеїн, є стимулятором. Тому при одночасному вживанні з кавою він може посилити побічні ефекти, викликаючи підвищену нервовість та неспокій. Людям із діабетом слід бути особливо обережними, вживаючи кофеїн під час прийому цього препарату: деякі дослідження показали, що поєднання цих двох речовин може підвищити рівень цукру в крові та температуру тіла.
5. Антипсихотичні препарати
Людям, які приймають антипсихотичні препарати, доведеться скоригувати час ранкової кави. Кава може перешкоджати здатності вашого організму метаболізувати ці ліки.
Наприклад, клозапін, як і кава, розщеплюється ферментами печінки. Якщо препарат не може метаболізуватися, він стає менш ефективним. Дослідження показало, що концентрація клозапіну в плазмі збільшується на 97% після його прийому з 2-3 чашками кави (близько 400 міліграмів кофеїну).
6. Ліки від астми
При астмі лікар вам може призначити бронходилататор, такий як амінофілін або теофілін. Ці препарати розслаблюють м’язи дихальних шляхів, полегшуючи дихання. Поширені побічні ефекти цього препарату включають нудоту, головний біль, неспокій та дратівливість. Вживання занадто великої кількості кофеїну (з кави, чаю або енергетичних напоїв) може посилити побічні ефекти, які ви можете відчути під час прийому цих ліків.
7. Розріджувачі крові
Препарати для розрідження крові часто тим тим, у кого є ризик утворення тромбів після операції або певні захворювання серця чи крові. Оскільки ці препарати запобігають згортанню крові, найпоширенішим побічним ефектом є ризик кровотечі. Прийом цих препаратів з кавою є ризикованим, оскільки кофеїн також може уповільнити згортання крові, що ще більше збільшує ризик кровотечі або синців.
Раніше УНІАН розповідав, що не можна додавати у каву. Певні інгредієнти можуть перебивати насичений натуральний смак напою, повністю псуючи його. Експерти назвали продукти, яких ніколи не слід додавати до кави. Зокрема, це продукти з високою кислотністю, як-от фрукти.
Власниця кавового бізнесу Лайла Гамбарі категорично не радить додавати червоних фруктів з високою кислотністю. Причина у тому, що коли ви до кави додаєте ще й молоко – воно може згорнутися. Також не варто лити у свій напій штучні вершки, у яких багато гідрогенізованих олій, сумнівних згущувачів та інших хімічних речовин.
Ще один не найкращий вибір — штучні підсолоджувачі. Вони можуть зробити каву смачнішою, але зашкодять вашому здоров’ю. Експерти вважають, що кавовий ритуал повинен підтримувати ваше загальне самопочуття чистими, корисними інгредієнтами, які заряджають енергією та живлять, а не хімічними речовинами, які можуть бути шкідливими для вашого здоров’я.