Коли на щиті Батьківщини-Матері герб СРСР замінять на тризуб: міністр культури повідомив подробиці

2608

85% респондентів проголосували за заміну герба СРСР на тризуб

Протягом тривалого часу вже триває обговорення питання щодо заміни герба СРСР на щиті монументу «Батьківщина-мати». Після опитування стало відомо, що більшість громадян хочуть замінити герб на тризуб, однак роботи розпочнуться не раніше, ніж наступного року. Як повідомляють Pro-KYIV.in.ua, таку заяву в коментарі «Суспільному» зробв міністр культури України Олександр Ткаченко.

“Як свідчать результати опитування, з цим важко сперечатися, майже 800 тисяч голосів проголосували, і 85% — що тризуб. Значить тризуб. Але тут питання полягає в наступних кроках: маємо зробити для початку технічне обстеження, у якому стані зараз перебуває об’єкт, потім віддати це на експертизу кільком київським інститутам, які знаються на металевих конструкціях, які розуміють, що треба робити“, — повідомив Ткаченко.

Міністр зазначив, що перед здійсненням робіт необхідно напрацювати проектну документацію, який має бути цей герб, провести відповідний конкурс.

“І лише після цього розпочати роботи з демонтажу і встановлення. Паралельно мають бути вирішені питання, пов’язані із законодавчою сферою, тому що є певні протиріччя у законі боротьби з радянськими наслідками, який говорить про збереження пам’яток Другої Світової війни, так само потрібно вирішити питання авторського надзору“, — зазначив міністр культури.

Ткаченко також додав, що радянський герб на монументі замінять не раніше 2023 року.

“Коли все це буде вирішено, ми розраховуємо, що наступного року можна буде побачити, яким чином на щиті засяє тризуб“, — заявив Ткаченко.

Міністр повідомив, що заміна символіки на монументі коштуватиме немало, однак ця вартість підйомна.

Як повідомляли раніше Pro-KYIV.in.ua, прикордонники повідомили, скільки викрили диверсантів у Київській області протягом липня. Також протягом місяця прикордонники виявили 54 особи, які керували автомобілями під дією алкогольних чи наркотичних речовин. Було виявлено 154 іноземця, які порушили правила перебування в Україні, і викрито 17 осіб, які знаходилися в розшуку.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua