Космічний апарат надішле детальні дані про свій стан 1 січня.
Відомо, що сонячний зонд Parker під час свого шляху витримував температуру до 982 градусів за Цельсієм / колаж УНІАН, фото Вікіпедія, NASA
У NASA заявили, що їхній сонячний зонд Parker є «безпечним» і працює у нормальному режимі після успішного завершення найближчого в історії зближення з Сонцем будь-якого об’єкта, який створила людина, повідомляє Reuters.
Відомо, що космічний апарат пройшов 6,1 млн км від поверхні Сонця 24 грудня, влетівши у зовнішню атмосферу Сонця, яка називається короною. Таким чином це допоможе вченим більше дізнатися про найближчу до Землі зірку.
У агентстві додали, що операційна команда Лабораторії прикладної фізики Джона Гопкінса в Меріленді отримала сигнал маячка від зонда незадовго до опівночі у четвер.
Відео дня
У NASA очікують, що космічний апарат надішле детальні телеметричні дані про свій стан 1 січня. Також космічний апарат, рухаючись зі швидкістю до 692 тисяч км/год, витримував температуру до 982 градусів за Цельсієм.
«Таке вивчення Сонця зблизька дозволяє Parker Solar Probe проводити вимірювання, які допомагають вченим краще зрозуміти, як матеріал в цьому регіоні нагрівається до мільйонів градусів, простежити походження сонячного вітру (безперервний потік матеріалу, що виходить з Сонця) і виявити, як енергійні частинки прискорюються до швидкості, близької до швидкості світла», — підкреслили в агентстві.
У Reuters нагадали, що сонячний зонд Parker було запущено у 2018 році, який поступово наближається до Сонця, використовуючи прольоти Венери, аби гравітаційно витягнути його на тіснішу орбіту з Сонцем.
Читайте також:
«Шум в океані має значення»: вчені зробили дивовижне відкриття про дитинчат китів (відео)
Учені знайшли поле битви, де Македонський здобув першу перемогу над персами
Оселедець стає хижаком: вчені заявили про неймовірний еволюційний стрибок у Балтиці
Космічні дослідження — останні новини
Раніше вчені повідомили, що планета розміром із Землю може мати атмосферу. Йдеться про холодну зорю «Траппіст-1», яка має сім потенційно схожих на Землю кам’янистих планет, що обертаються навколо своєї зірки.
Також стало відомо, що щось у ядрі Землі може змінювати тривалість днів. Зокрема на обертання Землі може впливати й зміна об’ємів води, адже маса зміщується під її поверхнею, так само як і об’єми льоду.