Кот-д’Івуар вирішив приєднатися до «Кримської платформи»

Ця країна Західної Африки виступає проти війни Росії проти України та підтримує зусилля задля відновлення миру в нашій державі.

Кот-д’Івуар виступає проти війни Росії в Україні / фото ua.depositphotos.com

Кот-д’Івуар вирішив приєднатися до Міжнародної «Кримської платформи» з деокупації півострова.

Як повідомляє прес-сулжба МЗС України, у рамках турне країнами Африки міністр закордонних справ Дмитро Кулеба мав зустріч в Абіджані — віце-президентом Кот-д‘Івуару Т’ємоко Мейліє Коне.

Спочатку Кулеба передав особисте послання президента Володимира Зеленського президенту Кот-д‘Івуару Аласану Уаттарі.

Відео дня

Міністр висловив вдячність Кот-д’Івуару за підтримку суверенітету та територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах на тлі російської агресії. Він також відзначив активну взаємодію двох країн в рамках міжнародних організацій.

Крим — це Україна: посол США прокоментувала можливість повернення півострова військовим шляхом

Повернення Криму Україні має бути основою будь-якої угоди з РФ — представник Ердогана

Десятки країн-учасниць «Кримської платформи» закликали РФ вивести війська з України

«Україна та Кот-д‘Івуар мають спільні зовнішньополітичні пріоритети: мирне співіснування держав, невтручання у внутрішні справи, взаємоповага, сталий економічний розвиток. Ми також протидіємо спільним викликам — найманцям Вагнера, продовольчій кризі, змінам клімату. І спільними зусиллями ми будемо боротися за мир і процвітання наших народів», — наголосив Кулеба.

Своєю чергою, Коне підкреслив, що Кот-д’Івуар виступає проти війни Росії в Україні та підтримує зусилля задля відновлення миру в українській державі.

Віце- президент повідомив про рішення Кот-д’Івару приєднатися до «Кримської платформи».

Співрозмовники детально обговорили кроки задля пожвавлення співпраці України та Кот-д’Івуару в сферах безпеки, торгівлі, сільського господарства та освіти.

Кримська платформа: що відомо

Як повідомляв УНІАН, 23 серпня 2021 року у Києві голови делегацій понад 40 країн і міжнародних організацій започаткували «Кримську платформу» з метою припинення російської окупації півострова мирними засобами.

Участь в другому саміті Міжнародної «Кримської платформи» 23 серпня 2022 року взяли близько 60 країн і міжнародних організацій. Учасники другого саміту закликали Росію забезпечити негайне виведення всіх своїх військових сил і військової техніки з усієї території України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua