Краєзнавець розповів, на що перетворились ліси в окупованому Криму

За словами фахівця, ліси стають все більш занедбаними.

У Криму зростає кількість сухих і хворих дерев / фото Суспільне Крим

В окупованому Криму дедалі більше спостерігається поширення сухостою та вітролому, що суттєво впливає на екологічний стан місцевих лісів.

Про це повідомив місцевий краєзнавець на умовах анонімності у коментарі для «Суспільного Крим». За його словами, для просторих лісових масивів Амазонії чи Сибіру така ситуація була б нормальною, але для кримського лісу це неприпустимо. Він додав, що у багатьох країнах ЄС ліси виглядають як доглянуті парки.

Натомість у Криму зростає кількість сухих і хворих дерев, на яких активно розмножуються шкідливі мікроорганізми. Це призводить до ослаблення лісових екосистем, частішого виникнення пожеж, які можуть мати катастрофічні наслідки.

Відео дня

«Наявність зростаючої кількості хворих і відмерлих дерев у кримському лісі, на яких активно розвиваються шкідливі для дерев організми, призводять до занепаду загального здоров’я лісу, частіших і більших пожеж», — наголосив фахівець.

Він підкреслив, що, зважаючи на прогнози про аномально спекотне літо, є підстави очікувати нову хвилю масштабних пожеж. Кримський ліс хворіє, і його необхідно рятувати.

Еколог зазначив, що занепад кримських лісів спричинений кількома факторами. Зокрема, до 2014 року місцеві жителі активно заготовляли сухостійні дерева для опалення, що частково сприяло санітарному очищенню лісу. Однак зараз дозволено збирати лише дрібний хмиз, а повалені дерева та сухостій брати заборонено. Він пояснив:

«Сухостійні дерева, що стоять на корені, а також дерева, вивалені з коренем, брати заборонено. До того ж газифікація, що проводиться в Криму, значно знизила попит на дрова, що призвело до втрати інтересу лісгоспу до санітарних вирубок — раніше вони мали з цього великі доходи».

За словами краєзнавця, якщо раніше вони отримували з цього прибуток, то нині такі заходи проводяться виключно в межах державного завдання — «вибіркові санітарні рубки».

Науковець також додав, що визначення площ для санітарно-оздоровчих заходів перебуває під контролем окупаційної влади. Відповідні рішення ухвалює філія Рослісозахисту — «Центр захисту лісу Республіки Крим», яка й регулює вибіркові санітарні рубки та інші заходи з догляду за лісовими насадженнями.

Таким чином, кримські ліси потребують комплексного підходу до відновлення, але відсутність належного догляду тільки загострюють проблему.

Екологічні злочини РФ

Як писав УНІАН, у захопленому армією РФ біосферному заповіднику «Асканія-Нова» в Херсонській області гинуть тварини, незаконно вивезено в РФ та в окупований Крим дві особини зебри Чапмана, дві особини бізона американського, двох конів Пржевальського та двох оленів Давида.

За даними виконувачки обовʼязків директора природоохоронного департаменту Херсонської ОВА Ольги Філіної, дії окупантів негативно впливають на мешканців заповідника, має місце  червонокнижні втрати рослинності, тварини гинуть через паніки, бо у заповідній місцевості низько пролітають літаки окупантів. Зокрема, зафіксовано загибель понад тридцяти особин, з них 27 — страуси Ему, страус Нанду, олень Давида, буйвол кафрський.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua