Експеримент виявив прямі фізичні докази явища «біофотона».
Усі живі істоти, включно з людьми, можуть буквально світитися, поки не вмирають / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com
Усі живі істоти випромінюють видиме світло, яке зникає після смерті. Такого висновку дійшли вчені з Університету Калгарі та Національної дослідницької ради Канади, провівши незвичайний експеримент. Результати дослідження були опубліковані в The Journal of Physical Chemistry Letters, пише sciencealert.com.
Зазначається, що експеримент на мишах і листі двох різних видів рослин виявив прямі фізичні докази явища «біофотона», що припиняється після смерті та припускає, що всі живі істоти, включно з людьми, можуть буквально світитися, поки не вмирають.
Фізик із Калгарійського університету Вахід Саларі та його команда заявили, що спостерігали саме це — надслабке фотонне випромінювання (UPE).
Відео дня
«Серйозним претендентом на джерело цього випромінювання є ефект різних активних форм кисню, які живі клітини виробляють, коли зазнають стресів, як-от тепло, отрути, патогени або нестача поживних речовин. Наприклад, за наявності достатньої кількості молекул перекису водню такі матеріали, як жири та білки, можуть зазнавати трансформації, які запускають їхні електрони на високій швидкості та випльовують один або два досить енергійних фотони, коли вони повертаються на місце», — йдеться в публікації.
Щоб визначити, чи можна масштабувати процес від ізольованих тканин до цілих живих суб’єктів, дослідники використовували електронно-збільшувальні прилади та камери із зарядовим зв’язком.
Читайте також:
Кінець Всесвіту набагато ближчий, ніж вважали раніше: вчені назвали точну дату
У Єгипті знайшли стародавню військову фортецю віком 2000 років (фото)
Біолог розповів про 4 нелітаючих птахів, яким вдалося уникнути вимирання
«Чотирьох знерухомлених мишей окремо поміщали в темний ящик і знімали протягом години, перш ніж їх приспали і знімали ще протягом години. Їх зігрівали до температури тіла навіть після смерті, щоб тепло не було змінною величиною», — наголошується в статті.
Дослідники виявили, що вони можуть вловлювати окремі фотони у видимій смузі світла, що вириваються з клітин миші до і після смерті. Різниця в кількості цих фотонів була очевидна, зі значним падінням UPE в період вимірювання після їхньої евтаназії.
Нагадаємо, раніше УНІАН писав, що вчені кинули виклик 160-річній теорії походження життя на Землі.