Акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Київ, 22 грудня 2024 року. Суспільне Новини/Дарина Коломієць
У Києві сьогодні, 22 грудня, відбулася чергова акція "Не мовчи! Полон вбиває". Кількасот родичів і друзів військовополонених та зниклих безвісти з плакатами в руках зібралися на вулиці Богдана Хмельницького — від Хрещатика до Володимирської.
Про це з місця події повідомляє кореспондентка Суспільного.
Акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Київ, 22 грудня 2024 року. Суспільне Новини/Дарина Коломієць
Олена Олексіївна вперше прийшла на акцію висловити свою підтримку військовополоненим, зниклим безвісти та їхнім родичам. Суспільне Новини/Дарина Коломієць
Олена Олексіївна прийшла на акцію вперше підтримати тих, хто у полоні, і тих, хто їх чекає. Каже, що завжди хотіла доєднатися до учасників, утім ніколи точно не знала, коли саме відбудеться пікет.
"Я їхала в метро і бачу, що молодий хлопець і дівчинка з такими плакатиками. Я до них підійшла і запитала, що і де. Ось і прийшла. Скільки років у мене болить серце, коли я думаю про те, що з нашими людьми сталося після 14 року. Кінця-краю тому не видно. А як бути тут мамам, дітям, сестрам? Як можна жити? Тому я тут", — сказала пані Олена.
Учасниці акції «Не мовчи! Полон вбиває». Київ, 22 грудня 2024 року. Суспільне Новини/Дарина Коломієць"Для мене це важливо, тому що мій друг знаходиться в полоні вже майже два роки. Досі немає ніяких натяків на його обмін, тому я в першу чергу за нього. А також за хлопців і дівчат, які так само знаходяться в полоні. І за безвісти зниклих також стою,тому що їх також потрібно обов'язково знайти", — розповідає Анна.
Анна — учасниця акції «Не мовчи! Полон вбиває». Суспільне Новини/Дарина Коломієць
За словами дівчини, її друг — боєць 53 окремої механізованої бригади, потрапив в полон 8 березня 2023 на Донеччині. Про нього майже нічого не відомо.
"Зі мною зв'язувалися із колонії, що він живий-здоровий. Потім намагалися мене шантажувати, відповідно російська сторона. Вони знайшли мій номер телефону і на мене вийшли. Це було в серпні 2023 року. Потім завдяки нашій СБУ я змогла вийти з цієї ситуації, скажемо, сухою з води, і він так само", — розповідає Анна.
Військовослужбовець бригади «Азов» Святослав прийшов на акцію підтримати своїх полонених побратимів. Київ, 22 грудня 2024 року. Суспільне Новини/Дарина Коломієць
Військовослужбовець бригади "Азов" Святослав прийшов на акцію підтримати своїх полонених побратимів.
"Люди в нелюдських умовах. У мене друг був в полоні, він розповідав, що до чого. Це просто жах. Я просто можу собі уявити, який це треш", — каже Святослав.
Акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Київ, 22 грудня 2024 року. Суспільне Новини/Дарина Коломієць
За його словами, проводити такі акції надзвичайно важливо не лише для того, щоб показати полоненим, що про них пам'ятають.
"Люди в цивільних містах втрачають фокус І коли настає розфокусування, люди переключаються на якісь інші речі, і ніби нічого не відбувається", — наголошує Святослав.
Акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Київ, 22 грудня 2024 року. Суспільне Новини/Дарина Коломієць
Окрім Києва, у неділю, 22 грудня, акції на підтримку військовополонених та зниклих безвісти відбулися також в 13 містах, зокрема, в Одесі, Львові, Кропивницькому, Миколаєві, Ужгороді, Черкасах, Умані.
Що відомо про звільнення полонених та зниклих безвісти
21 жовтня 2024 року президент України Володимир Зеленський повідомив, що наразі Київ зміг повернути з російського полону загалом 3767 людей.
Україна 18 жовтня провела 58-й обмін військовополоненими з російською стороною, у результаті якого додому повернулись 95 українських військових. У той раз додому повернувся правозахисник, журналіст, активіст і співзасновник Центру прав людини ZMINA Максима Буткевича.
Попередній обмін військовополоненими між Україною та РФ відбувся 14 вересня. Тоді Україна повернула 103 полонених, з них 23 "азовців".
В Україні в Реєстрі зниклих безвісти за особливих обставин станом на кінець вересня 2024 року є дані про 55 тисяч людей. 8 листопада в Україну повернули тіла 563 полеглих оборонців. 18 жовтня також вдалося повернути тіла 501 загиблого українського військового.
Читати ще
Читати ще
Україна передала 1500 посилок і листи військовополоненим, яких утримує Росія
Топ дня
Мінкульт розробив план реставрації Миколаївського костелу, який постраждав від ракетного обстрілу Києва 22 грудня, 12:25
Пошкоджені дві багатоповерхівки: наслідки дронової атаки на Київщину Доповнено 22 грудня, 10:36
Платформа «Свідок» збирає свідченння стосовно російської атаки Києва 20 грудня Ексклюзивно 21 грудня, 11:52
У костелі святого Миколая у Києві прибирають після російської атаки 21 грудня, 11:05
У Києві внаслідок російських обстрілів пошкоджені посольства — МЗС 20 грудня, 14:07
Вибір редакції
Кличко відповів, коли розблокують рух мостами під час тривог в Києві Ексклюзивно
На Київщині занепадає маєток, де жила українська письменниця Марко Вовчок. Будівля має статус пам’ятки
Бігли військові, спортсмени та робот-пес: у Києві провели благодійний забіг Run4Victory на підтримку Нацгвардії України
У Києві відкрилася виставка «Протест/архітектура. Барикади і намети: світ і Україна»
«Мій матч за героїв»: у Києві ветерани на протезах зіграли з зірками у футбол