Майже графіки. У Києві скоротилась кількість знеструмлених споживачів — Yasno

Одне з київських кафе, що працює попри відключення світла. 3 листопада 2022 року. Фото: АР

У Києві вчора, 1 грудня, скоротилась кількість споживачів, яким відключили електроенергію. У четвер без світла були близько 652 тисяч споживачів, тоді як днем раніше — 953 тисячі.

Про це на сторінці у Facebook написав генеральний директор енергетичної компанії-постачальника Yasno Сергій Коваленко.

За його словами, обмеження споживання по Києву становило 580 МВт і енергетики майже вийшли на рівень планових вимкнень.

Водночас значно почастішали аварії на енергомережах. Причини цьому дві, каже Коваленко.

"По-перше, ми ще не повернулися до графіків, нам складно планувати. Тому після того, як світло подається, починають вмикати в розетки все. Автоматика вибиває від перепадів напруги, але про це нікому невідомо, всі продовжують думати, що це екстрене відключення. Краще зверніться зайвий раз до ЖЕК/ОСББ, щоб вияснити причину. Тому будь ласка, не поспішайте підключатися до мережі одразу після того, як вас включили", — зазначив гендиретор Yasno.

Також, за його словами, до аварій призводить і користування електрообігрівачами, які створюють велике навантаження створюють велике навантаження на мережу.

"Тому не втомлюся повторювати: використовуйте електроенергію відповідально. На жаль, ми будемо мати регулярні відключення цієї зими, тому запасайтеся теплим одягом, утеплюйте оселю і вірте у ЗСУ", — наголосив Сергій Коваленко.

У п'ятницю, 2 грудня, у Києві продовжиться екстрене відключення електрики. Графіки вимкнень, складені раніше, не діють, повідомили у ДТЕК "Київські електромережі".

Що відомо

  • У Києві до переліку будинків, де відключатимуть світло, додалося ще близько 750 багатоповерхівок. Ці будинки дотепер живилися за тими ж лініями, що і об‘єкти критичної інфраструктури, і мали світло незалежно від відключень. Частину домівок перепідключають до інших ліній, де це неможливо – вимикатимуть вручну ЖЕКи, ОСББ чи керуючі компанії.
  • Кияни заборгували за електрику понад 300 млн грн, і це — без урахування споживання за листопад. Від своєчасної оплати за надані послуги залежить швидкість ремонту енергомереж.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua