Лівобережний простір «Вільна» для жінок в Києві. Фото: КМДА
Протягом трьох місяців роботи лівобережний простір "Вільна" в Києві відвідали понад 1 360 жінок та дівчат.
Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.
За її словами, це жінки із різними життєвими історіями та проблемами, проте усі вони потребують підтримки та розуміння. Також серед них були 361 переселенка та 145 людей з інвалідністю.
"Це місце, де кожна жінка може бути собою, знайти свою силу та відчути, що вона не сама. Відвідувачки знаходять тут не лише нових подруг і підтримку, а й надію на краще майбутнє", — зазначила Хонда.
У просторі постраждалі від насильства можуть поділитися своїм досвідом та отримати комплексне перенаправлення до спеціалізованих служб. Зокрема, у "Вільній" для жінок та дівчат безкоштовно доступні:
- групові та індивідуальні сесії із психологинею;
- тематичні зібрання за чаєм або кавою;
- консультації щодо спеціалізованих сервісів і служб психосоціальної підтримки;
- творчі майстер-класи (малювання, рукоділля, театральне мистецтво, кулінарія тощо);
- спортивні заняття (йога, пілатес, танці тощо);
- кар'єрні сесії (історії успіху відомих жінок, профорієнтація, пізнавальні лекції від лікарів, психологів та експертів у різних сферах діяльності, розмовні клуби з української та англійської мов).
Простір функціонує на базі Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству. Працює середа-неділя, з 11:00 до 20:00 за адресою вул. Райдужна, 6-А.
Що відомо про психологічну допомогу в Києві
На початку квітня у Києві відкрили перший в Україні Центр стресостійкості. Його фахівці надаватимуть психологічну підтримку зокрема демобілізованим військовим, членам їхніх родин. А також працівникам, які під час війни забезпечують життєдіяльність міста.
У Києві працюють п’ять мобільних бригад, які надають соціально-психологічну допомогу постраждалим від домашнього насильства.
У столиці працює Центр допомоги врятованим, де люди, які виїхали з зони активних бойових дій чи окупованих територій, можуть отримати комплексну соціально-психологічну підтримку.
У Києві функціонує Кризовий центр “Соціотерапія”, де допомагають людям з гострим стресовим станом, спричиненим війною. Звернутися по допомогу може кожен, хто цього потребує.
В Україні збільшується попит на психологічну та психіатричну допомогу, тому Національна служба здоров’я України разом з ВООЗ розробляє новий пакет послуг, щоб пацієнти могли отримувати консультації та психологічну допомогу на первинному рівні, у свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра.
Психологи кажуть, що через воєнні дії люди відчувають більший стрес, хоч проблеми, з якими звертаються, ті самі, що були й до війни, але стали "яскравіше виражені".