Марка з передбаченням: «Укрпошта» презентувала поштовий блок «Винищувачі зла» з літаком F-16

Спецпогашення марки «Винищувачі зла» в Києві, 4 серпня, 2023 р. Фото: Анна Сергієць/Суспільне

"Укрпошта" презентувала нову поштову марку "Винищувачі зла" з зображенням винищувача F-16. Спецпогашення штемпелем "Перший день" відбулося у будівлі Головпоштамту в Києві. Крім керівництва "Укрпошти", на заході були присутні представники Повітряних сил України і близько сотні філателістів, повідомляє кореспондентка Суспільного.

Тираж нової марки — 600 тисяч примірників. Номінал поштової марки — F (відповідає тарифу на пересилання рекомендованого листа масою до 50 г у межах України) + 16,00 грн — сума благодійного внеску.

Як повідомив генеральний директор "Укрпошти" Ігор Смілянський, з продажу кожної марки 16 гривень — це благодійний внесок, який піде на придбання безпілотників українським військовим. Вартість аркуша із чотирьох марок — 156 гривень.

Гендиректор «Укрпошти» Ігор Смілянський і представники Повітряних сил на спецпогашенні нової марки «Винищувачі зла». Фото: Анна Сергієць/Суспільне

Ігор Смілянський також розповів про символізм марки "Винищувачі зла".

"Перш за все, всі наші марки щось передбачають. Тому в нас є впевненість після спілкування з нашими міжнародними партнерами і нашими Збройними силами, що ця марка не стане виключенням. Я дуже чекаю, коли пан Ігнат (речник командування Повітряних сил Юрій Ігнат — ред.) у своїх повідомленнях буде казати, що сьогодні вилетіли 5 F-16, всі цілі вражені, всі пілоти повернулись додому. Тому нам би хотілось відзначити цю подію і додати трохи гарного настрою українцям. Мені здається нам це вдалося…" — зазначив керівник "Укрпошти".

Ігор Смілянський додав, що народився в Одесі, і йому боляче дивитись на руйнування міста російськими обстрілами. "Дуже хочеться вірити, що ці F-16 допоможуть нам наблизиться до перемоги", — сказав він.

Думками про те, чи складно буде українським пілотам навчитися керувати винищувачами F-16, поділився командир 831-ї бригади тактичної авіації, Герой України, полковник Олександр Мостовий.

За його словами, льотний склад українських Повітряних сил доволі досвідчений, і вони швидко опанують управління іноземними літаками. На підготовку йде близько 4-6 місяців. "Я впевнений, що за цей час льотчики опанують у повному обсязі практичні навички з їх подальшим застосуванням для оборони нашої Неньки-України", — сказав він.

Презентація нової марки «Винищувачі зла» у Києві Фото: Анна Сергієць/Суспільне

Презентація нової марки «Винищувачі зла» у Києві Фото: Анна Сергієць/Суспільне

Презентація нової марки «Винищувачі зла» у Києві Фото: Анна Сергієць/Суспільне

Презентація нової марки «Винищувачі зла» у Києві Фото: Анна Сергієць/Суспільне

Олександр Мостовий також розповів Суспільному, що сам літав на винищувачі F-15 у Каліфорнії. Йому сподобалося те, що машина є високоманевреною, як і літак Су-27 з його модифікаціями. "Авіоніка, озброєння, системи керування літаком доведені до автоматизму. Завдання про ведення цілі надходять льотчику без ведення радіообміну", — говорить полковник.

Нова марка, на думку Олександра Мостового, мотивує льотний склад і загалом українців стати на захист і продовжувати захищати Батьківщину. "Ми будемо продовжувати боротися. Вірте в Збройні сили України, вірте у Повітряні сили! Вірте в авіацію, яка найшвидшим часом стане на крило і буде виконувати поставлені завдання!" — сказав льотчик, який збив російський Іл-76 і два гелікоптери Мі-24, чим не допустив висадку десанту у Гостомелі під Києвом.

Герой України льотчик Олександр Мостовий підписує конверти з поштового блоку «Винищувачі зла». Фото: Анна Сергієць/Суспільне

Автор марки "Винищувачі зла" з зображенням літака F-16 — Максим Паленко. Це — ілюстратор відомих видавництв "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА", "Видавництво Старого Лева". З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну художник створив чимало антивоєнних плакатів.

Філателіст Андрій, який прийшов до київського Головпоштамту, розповів Суспільному, що дизайн марки його особисто влаштовує, хоч він чув про новинку неоднозначні відгуки.

"Це – символізм. Кухня – гарно показано… Кремль нарізається, стирається об тертку з винищувачами F-16. Сподобалось, що "Укрпошта" також виклала у продаж металеву тертку", — каже Андрій.

Він професійно займається марками з минулого року. Раніше багато років купував марки, але погашенням не переймався.

Дизайн нової марки «Винищувачі зла» з зображенням літаків F-16. Фото: «Укрпошта»/Facebook

Сьогодні Андрій прийшов не просто придбати нову марку, а й погасити її. Взяв кілька примірників поштової продукції, щоб на конвертах були різні печатки, наприклад, штемпелі з Криму.

Інший філателіст — Роман із Лисичанська на Донеччині — теж чекав у черзі на погашення марки. Він зазначив, що має всі марки воєнного часу, починаючи з "Руського воєнного корабля..". Це близько 20 поштових комплектів, хоча точно свою колекцію не рахував. Роман зайняв чергу, щоб йому підписав конверта гендиректор "Укрпошти" Ігор Смілянський.

Поштовий набір "Винищувачі зла" можна придбати у відділеннях "Укрпошти" по всій країні, офіційному онлайн-магазині, на маркет-плейсах eBay та Amazon. З моменту анонсування марки покупці передзамовили 29,5 тис. поштових наборів.

В обмеженій кількості для продажу були спеціально виготовлені тертки — такі, як зображено на поштовому випуску. Після анонсу випуску їх швидко розкупили, повідомив Ігор Смілянський.

Що відомо про тематичні марки "Укрпошти"

12 квітня Укрпошта ввела в обіг марку, на які зображений український військовий та російський корабель. Марка відсилає до фрази "Русскій воєнний корабль, іді н***й". Це — відповідь українських солдатів з острова Зміїний, яку під час російського вторгнення в Україну 24 лютого отримав окупаційний корабель на пропозицію здатися.

23 травня "Укрпошта" почала продаж нової марки зі знищеним російським крейсером "Москва". На ній додали слово "DONE", яке є відсиланням до потопленого російського крейсера "Москва".

28 червня Укрпошта ввела в обіг марку "Українська мрія".

28 липня, "Укрпошта" ввела в обіг четверту поштову марку за період дії воєнного стану "Доброго вечора, ми з України".

"Укрпошта" запустила марку "Вільні, Незламні, Непереможні", присвячену Дню Незалежності України та шостому місяцю від початку повномасштабного вторгнення Росії на територію нашої держави.

14 жовтня до Дня захисників і захисниць України Укрпошта запустила у продаж марки нової серії "Слава Збройним Силам України!". Кожна із 6 поштових марок відображає окремий рід українських військ. Тираж складає 1 мільйон примірників.

4 листопада, "Укрпошта" випустила нову марку "Кримський міст на біс!".

6 грудня "Укрпошта" ввела в обіг нові поштові марки "Зброя Перемоги". Спецпогашення штемпелем відбулося у столичному Головпоштамті сьогодні, 6 грудня, у День Збройних Сил України.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua