Мер Києва Кличко не підтримав петицію проти забудови печер на Вознесенському узвозі

Фото: Дмитро Перов / Facebook

Мер Києва Віталій Кличко відхилив петицію проти забудови Вознесенських печер часів Київської Русі, які виявили у жовтні 2022 року. Про це йдеться у розділі "Петиції" на сайті КМДА.

Автор ініціативи Денис Гордєєв зазначає, що на ділянці за адресою Вознесенський узвіз, 25 свого часу були знайдені печери 12 століття. Тут працювала археологічна експедиція, а ділянку відвели під музей.

"Але зараз забудовники хочуть знищити і цей артефакт. Забудовницька компанія незаконним шляхом отримала право власності на будинок номер 25 по Вознесенському узвозу, хоча будинок цей знятий з обліку ще у 1980-х роках і фактично не існує. Зараз існують плани змінити цільове призначення ділянку і знищити історичний артефакт", — йдеться у петиції.

Ініціатива з вимогою заборонити зміну цільового призначення і забудову ділянки набрала необхідні для розгляду 6000 підписів. Утім петицію не підтримали.

У відповіді Віталій Кличко наголосив, що земля, на якій розташовані печери, має власника, а право власності на майно є гарантованим державою.

Що відомо про печери на Вознесенському узвозі

У жовтні торік у Києві на Вознесенському узвозі знайшли древній печерний комплекс часів Київської Русі. Складається він з чотирьох окремих печер. З них досліджені лише дві. Як повідомив експерт Центру розвитку міст Дмитро Перов, печери знайшли поруч з будинком, який у 1979 році визнали аварійним і почали розбирати.

27 жовтня на сайті КМДА зареєстрували петицію проти забудови Вознесенський печер. Ініціативу підтримали 6014 підписантів.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua