Мери чотирьох європейських столиць відвідали Київський центр реабілітації дітей з інвалідністю

Фото: КМДА

Мери чотирьох європейських столиць — Варшави, Праги, Братислави та Будапешта — у межах візиту до Києва відвідали міський центр реабілітації дітей з інвалідністю. Влада української столиці сподівається, що європейські партнери допоможуть розбудувати мережу таких закладів.

Про це повідомила заступниця голови Київської міської державної адміністрації Марина Хонда.

За її словами, Київський міський центр може надати послуги реабілітації для більш як 5 тисяч дітей на рік. Але кількість травмованих дітей збільшується через війну і приїзд переселенців з інших регіонів, охоплених бойовими діями.

Як уточнила Марина Хонда, на сьогодні близько 25% дітей, які обслуговуються у столичному Центрі, — вимушені переселенці.

Можливості ж однієї такої установи обмежені, тож виникає необхідність відкриття нових подібних закладів. Проте, за словами посадовиці, в умовах війни і обмеженого фінансування це досить складно. "Тому ми сподіваємося, що наші партнери знайдуть можливість підтримати нас у розбудові мережі закладів реабілітації та забезпеченні реабілітаційним обладнанням", — зазначила заступниця голови КМДА.

Вона додала, що Польща вже надавала підтримку дітям-інвалідам з України. На початку російського вторгнення близько 3 тисяч вихованців Київського центру реабілітації були евакуйовані до Польщі, і мерія Варшави сприяла їх розселенню й допомогала.

Нині Київський міський центр реабілітації дітей з інвалідністю працює у штатному режимі, але з дотриманням вимог воєнного стану. Центр має обладнане укриття, де можна продовжувати реабілітацію навіть під час повітряних тривог.

Що відомо про реабілітацію дорослих і дітей на Київщині

У 2022 році, попри перерву в роботі через російське вторгнення, послугами Київського міського центру реабілітації дітей з інвалідністю скористалися майже 1800 маленьких відвідувачів. Заклад приймає і переселенців.

5 центрів реабілітації дітей Київщини продовжують працювати закордоном. Заклади тимчасово евакуювали до інших країн ще на початку російського вторгнення.

Київ продовжує реалізовувати проєкти реабілітації та реінтеграції ветеранів, аби якнайшвидше повернути їх до мирного життя. У цьому допомагає досвід ізраїльської організації Brothers for Life.

У Києві відновило роботу "соціальне таксі" для перевезення людей з інвалідністю до лікарень, центрів реабілітації та закладів освіти. Ця послуга не працювала у столиці від початку повномасштабного вторгнення Росії.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua