На його думку, країна має працювати зі ставленням людей до процесу мобілізації.
Жорін зазначив, що йому теж не подобається, як сьогодні в Україні відбувається мобілізація / скріншот
Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін вважає, що люди, які говорять про розформування ТЦК, абсолютно нічого не розуміють в тому, як побудована система в армії, як все працює і як може працювати.
«Це пусті абсолютно слова, які за собою нічого не несуть. Таке говорять ті, хто, мабуть, хоче уваги до себе. Проблема ж не в існуванні ТЦК, не в самій абревіатурі. Проблемою є те, що там корупція. Проблема в тому, що інколи ми можемо спостерігати несправедливий підхід до мобілізаційного процесу. На це треба впливати», — сказав він інтерв’ю NV.
Військовий зазначив, що йому теж не подобається, як сьогодні в Україні відбувається мобілізація.
Відео дня
«Справді, є рекрутингові центри, вони можуть допомогти і полегшити процес. У Третій штурмовій бригаді достатньо успішний досвід рекрутингу. Але можу сказати, що вся країна не зможе в наших реаліях перейти виключно на рекрутингові центри. Відмовитися від мобілізації ми не в змозі», — заявив Жорін.
На його думку, країна має працювати зі ставленням людей до процесу мобілізації.
«Це можна було робити за рахунок обов’язкової підготовки цивільного населення. Ще до початку повномасштабної війни я займався такою підготовкою. Так от, навіть зараз після закінчення кожного курсу підготовки, є завжди декілька людей, які добровільно йдуть до війська. Це люди, яким не вистачало чогось для того, щоб це рішення прийняти. Або вони чогось боялися й перестали боятися після цього курсу, або вони просто зрозуміли, їм вже не треба пояснювати, чому й з ради чого все це відбувається», — пояснив він.
Жорін вважає, що окрім несправедливості зі сторони ТЦК є ще ж і абсолютно неадекватна позиція цивільних по відношенню до ТЦК. Захисник пояснив:
«Ми самі винні в тому, що зараз відбувається. Я не розділяю суспільство на тих, хто воює, і тих, хто не воює, ми всі українці і всі несемо відповідальність. Але ми можемо це змінити. Треба покращувати репутацію війська і ТЦК зокрема, але паралельно з цим обов’язково жорстко боротись з корупцією та проявами несправедливості. Завжди має бути покарання. Так само, як і з МСЕК. Окрім фотографій обшуків, шаф із грошима, всього цього абсурду, суспільство має побачити реальне покарання цих людей. Щоб було відчуття, що так, людина порушила закон, але її покарали. Ну, значить, якісь все ж закони справедливості існують».
Він переконаний, що рекрутингові центри треба створювати творчо, по-сучасному, і в такому випадку вони будуть давати результат.
«Просто відкрити приміщення і сказати «приходьте» — цього недостатньо. Хоча інколи бюрократична система саме так бачить існування рекрутингових центрів. Ця робота потребує ініціативи, команди, тоді ми отримаємо результат, в нас буде і потік добровольців, і паралельно з цим потік мобілізованих людей, але в нормальному морально-психологічному стані», — додав він.
Робота ТЦК в Україні
Народний депутат, член комітету Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський розкритикував ідею, висловлену деякими депутатами, про те, що слід розформувати ТЦК і відправити їх працівників на фронт. Він назвав такі заяви своїх колег непродуманими і такими, що шкодять інтересам національної безпеки і оборони України.