Києво-Могилянська академія — головний корпус. Фото: Борис Корпусенко
Окрім навчання, меморандум передбачає спільні дослідження ефективності психологічної реабілітації військових у центрах. Результати допоможуть Міноборони та академії розробляти кращі стратегії підтримки їхнього ментального здоров’я.
Міністерство оборони України та Національний університет «Києво-Могилянська академія» підписали важливий меморандум про співпрацю, спрямований на покращення психологічної допомоги військовослужбовцям. Про це повідомили в Міноборони.
Зазначається, що унікальність ініціативи полягає у впровадженні доказового методу CETAPSS, що дозволить офіцерам-психологам оперативно та ефективно стабілізувати стан військових, які переживають наслідки війни.
«В рамках співпраці, щонайменше 40 військових психологів пройдуть навчання за програмою CETAPSS (Common Elements Treatment Approach — Psychosocial Support), яку успішно застосовує Центр психічного здоров’я „Могилянки“. Цей метод, що базується на міжнародних стандартах, вирізняється здатністю швидко полегшувати симптоми та навчати військових навичкам самодопомоги», — йдеться у повідомленні.
Заступник міністра оборони України, бригадний генерал юстиції Сергій Мельник, наголосив на критичній важливості підтримки психічного здоров’я військових, які щоденно стикаються з екстремальним навантаженням. Він висловив переконання, що навчання за новітньою методикою значно підвищить якість психологічної допомоги та сприятиме швидшому відновленню Захисників і Захисниць.
Окрім навчання фахівців, меморандум передбачає спільні наукові дослідження, спрямовані на оцінку ефективності різних підходів до психологічної реабілітації військовослужбовців у спеціалізованих центрах. Це дозволить Міноборони та академії розробляти та впроваджувати найбільш дієві стратегії підтримки ментального здоров’я військових під час та після служби.
Читайте також: В Україні з’явилася нова спеціальність — пілот-розміновувач
Даша ГРИШИНА