Минулого тижня світло в оселях киян в середньому було 19 годин на добу — ДТЕК

Фото ілюстративне: Pixabay

З 16 по 22 січня електроенергія у киян була в середньому 19 годин на добу. У робочі дні стабілізаційні відключення тривали в середньому 5 годин 23 хвилини, а у вихідні — 4 години 29 хвилин. Такі дані наводить компанія ДТЕК "Київські електромережі".

Там також зазначили, що відключення світла в будинках киян відбувалося рівномірно і справедливо у всіх 3-х групах з різницею у тривалості відключення до 4%. Так само рівномірно електроенергія відключалася і всередині самих груп.

Кількість годин без електрики у домівках киян у подальшому залежатиме від температурних режимів — чим тепліша погода, тим менше споживання енергії, відповідно, є змога більше подавати світла в рамках лімітів для Києва, які встановлює "Укренерго". Також збільшиться кількість годин зі світлом, якщо вдасться подолати дефіцит електроенергії.

У ДТЕК нагадали, що через постійні атаки Росії і погіршення ситуації в енергетиці країни, починаючи з 10 жовтня в Києві, як і по всій країні, застосовуються обмеження електропостачання. Енергетики вимушені застосовувати стабілізаційні або екстрені відключення світла, щоб збалансувати систему відповідно до ситуації і встановлених НЕК "Укренерго" обмежень потужностей.

Для того, щоб мешканці Києва могли краще планувати свою роботу, навчання та повсякденні справи, у ДТЕК з 9 грудня 2022 року розробили оновлені графіки вимкнення світла. Компанія застосувала 3-блокові графіки з "гарантованими періодами наявності світла", "можливими відключеннями" та "гарантованими відключеннями".

У ДТЕК наголошують, що ситуація з електропостачанням в країні залишається вкрай складною. Споживачів закликають більш раціонально користуватися світлом.

Що відомо про ситуацію з енергопостачанням на Київщині

На 23 січня у НЕК "Укренерго" надали нові обмеження споживання електроенергії для Києва та області. Вони дозволяли проводити відключення світла за стабілізаційними графіками. Також графіки застосовувались з 19 по 22 січня.

18 січня ввечері генеральний директор Yasno Сергій Коваленко зазначив, що Київ і область максимально наблизилися до стабілізаційних графіків. Але, за його словами, дефіцит залишається значним, це означає, що відключення зачіпатимуть і світло-сірі зони графіка.

Вдень 14 січня Росія здійснила чергову ракетну атаку по території України. У кількох областях сталися влучання в об'єкти критичної інфраструктури. У Києві критична інфраструктура не постраждала, у місті працювало ППО. Водночас найскладніша ситуація у сфері енергетики виникла на Харківщині та Київщині.

З 14 січня у Києві та області запровадили екстрені вимкнення електроенергії, які діяли до 18 січня.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua