Минулої п’ятниці понад 1300 киян опанували навички домедичної допомоги — КМДА

Фото: КМДА

1350 киян минулої п'ятниці, 20 січня, відвідали тренінги з домедичної допомоги, які провели на станціях столичного метрополітену. Про це повідомила директорка департаменту охорони здоров'я КМДА Валентина Гінзбург.

Загалом, за її словами, за увесь час проведення у метро таких навчань, навички домедичної допомоги опанували близько 6700 людей.

"Вважаю, що результат дуже пристойний. Особливо якщо зважати на те, що тренерами є досвідчені інструктори Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Вірю, що після професійного інструктажу люди добре засвоїли практичні прийоми надання допомоги", – зазначила Валентина Гінзбург.

Вона розповіла, що організувати загальнодоступні тренінги місто вирішило через велику кількість охочих пройти курси з домедичної допомоги, які Департамент охорони здоров'я запровадив у квітні 2022 року.

"Тоді люди так активно реєструвалися на навчання, що стало зрозуміло: запит на опанування подібними навичками в суспільстві чималий. Метро як локація також обрано не випадково. Ані дощ, ані сніг, ані повітряна тривога не завадять навчати та навчатися", – сказала директорка Департаменту.

Вона нагадала, що тренінги планово проводять на 12 визначених станціях метрополітену кожну третю п’ятницю місяця. Заняття безоплатні.

Локації, де проводять тренінги з домедичної допомоги (кожної третьої п’ятниці із 13:00 до 17:00):

 • Станція метро "Університет" (проміжний вестибюль);
 • Станція метро "Дружби народів" (перехід);
 • Станція метро "Шулявська" (проміжний вестибюль);
 • Станція метро "Арсенальна" (проміжний вестибюль);
 • Станція метро "Печерська" (проміжний вестибюль);
 • Станція метро "Дорогожичі" (проміжний вестибюль);
 • Станція метро "Олімпійська" (вестибюль перед турнікетом);
 • Станція метро "Палац Україна" (вестибюль перед турнікетом)
 • Станція метро "Театральна" (перехід);
 • Станція метро "Площа Льва Толстого" (вестибюль перед турнікетом);
 • Станція метро "Позняки" (балкон над платформою);
 • Станція метро "Героїв Дніпра" (вестибюль перед турнікетом).

Що відомо про тренінги з домедичної допомоги в Києві

Влітку 2022 року у столичному метро проводили безпекові тренінги. Рятувальники, сапери, медики і психологи ДСНС розповідали, де сховатися від обстрілу, як облаштувати укриття та надавати першу домедичну допомогу.

Тренінги з домедичної допомоги, які організовують в метро, стали популярні серед киян. Так, 18 листопада минулого року понад 2600 містян навчилися основним прийомам порятунку життя. Натовп людей вишукувався біля тренувальних пунктів ще перед початком роботи медиків. Багато містян записували дії інструкторів на відео.

З огляду на попит серед киян тренінги з домедичної допомоги, які організовують на станціях метро, вирішили проводити кожну третю п’ятницю місяця.

У Києві 2374 людини пройшли тренінги з домедичної допомоги, організовані містом у 2022 році. Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua