«Містечко Хансена» на Київщині стало новим домом ще для 21 родини переселенців

Начальник КОВА Руслан Кравченко (зліва) вручає ключі від нового житла родині переселенців, Київська область, вересень 2024 р. КОВА

21 родина переселенців, які втратили дім через війну, отримала ключі від нових осель у "Містечку Хансена" на Київщині. У житловий комплекс, побудований американським меценатом Деллом Лоєм Хансеном, вже заселились понад 1300 людей.

Про це повідомив начальник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко.

За його словами, нині в містечку мешкає 321 родина — загалом понад 1300 людей. Це — багатодітні родини, сім'ї військових, люди з інвалідністю. Нове житло їм надали безкоштовно.

«Містечко Хансена» на Київщині, вересень 2024 р. КОВА

"Містечко Хансена" також прихистило 9 дитячих будинків сімейного типу з Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської, Сумської та Харківської областей.

Загалом комплекс розрахований на 421 родину: 57 індивідуальних житлових будинків, 30 багатоквартирних будинків на 352 квартири, 12 квартир для дитячих будинків сімейного типу. Кожна оселя укомплектована необхідними меблями, посудом, технікою.

Будинок у «Містечку Хансена», Київська область, вересень 2024 р. КОВА

У містечку проживають майже 500 дітей. Для їхнього дозвілля є гуртки, ігрові та спортивні майданчики, дитсадок. Згодом тут з'явиться школа, будівництво вже почалося, розповів очільник КОВА.

«Містечко Хансена» на Київщині, вересень 2024 р. КОВА

Для дозвілля решти мешканців "Містечка Хансена" є басейн, тренажерний та спортивні зали. Також працюють кафе, салон краси, аптечний кіоск. Крім того, на території облаштували 12 укриттів.

«Містечко Хансена» на Київщині, вересень 2024 р. КОВА"Вдячний Деллу Лою Хансену за колосальну допомогу.Такими проєктами ми повертаємо віру в майбутнє людям, чиє життя зруйнували російські окупанти. Київська ОДА була і залишається надійним партнером і всіляко підтримуватиме реалізацію подібних проєктів", – зазначив Руслан Кравченко.

Що відомо про "Містечка Хансена" на Київщині

На Київщині діє благодійна програма — житло для внутрішньо переміщених осіб. Це комплекс індивідуальних та багатоквартирних житлових будинків "Містечко Хансена". Порядок заселення визначається Американським благодійним фондом "До України з Любов'ю".

"Містечка Хансена" — це житло для родин, які втратили домівку через російське вторгнення. Оселі надають у безкоштовне користування до 5 років на території Софіївської Борщагівки, села Тарасівка (Боярська територіальна громада), в селі Колонщина (Макарівська ТГ) та в селі Любимівка. Засновник та благодійник проєкту — американець Делл Лой Хансен.

У селі Тарасівка в жовтні 2023 року відкрили першу чергу "Містечка Хансена". Ключі від квартир отримали 80 родин, які втратили житло через агресію РФ. Загалом у містечку буде 432 помешкання трьох типів.

У грудні минулого року в Тарасівці відкрили другу чергу "Містечка Хансена". Житло отримали ще 147 родин переселенців. Згодом на території містечка планують звести школу і дитсадок, відкрити бібліотеку і громадські простори.

Також нове житло від благодійника Делла Лой Хансена отримали 52 родини переселенців у селі Софіївська Борщагівка. Житлових комплекс розмістив загалом 139 людей із Донецької, Луганської, Херсонської та інших областей.

У травні 2024 року стало відомо, що в селі Колонщина збудують другу чергу "Містечка Хансена", в якому зможуть оселитися до 200 переселенців старшого віку.

Топ дня

На Київщині сталося 55 пожеж в екосистемах за добу — ДСНС 25 вересня, 16:19

У Києві проведуть благодійний Велопарад дівчат: збиратимуть на ППО 25 вересня, 11:16

На Київщині уламки «шахедів» впали в межах населеного пункту: без постраждалих 25 вересня, 09:29

Київ отримав 50 млн євро на заміну застарілих вагонів метро російського виробництва 24 вересня, 20:54

Розстріл цивільних під час окупації Гостомеля: слідчі встановили імена трьох офіцерів Росгвардії 24 вересня, 18:21

Вибір редакції

ТЮГ на Липках у Києві відкрив свій 100 театральний сезон: у закладі розповіли чого очікувати глядачам

Майже не мав шансу вижити: столичні лікарі врятували хлопця, якому відірвало ногу і вдарило струмом на залізничній колії

Отримали понад 24 літри: у Києві збирали кров для військових

Його дітищем була система «Шабля»: у Києві попрощались із військовим та волонтером Данилом Ковжуном Ексклюзивно

Кияни хочуть бачити у місті більше квітучих острівців без скошування різнотрав’я

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua