Митрополит Павло звернувся до омбудсмана щодо порушення проти нього низки прав

Засідання суду у справі митрополита УПЦ МП Павла Лебідя

Митрополит УПЦ МП Павло (Лебідь) звернувся до Офісу омбудсмана України щодо порушення права на свободу совісті, віросповідання та дискримінації. Про це Дмитро Лубінець повідомив у своєму Telegram.

Офіс Уповноваженого відкрили провадження та направили відповідні запити до Мінкульту, Заповідника "Києво-Печерська Лавра", поліції, Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, СБУ та Державної служби України з етнополітики та свободи совісті.

Лубінець нагадав про постанову Кабміну, в якій йдеться про створення Міжвідомчої групи, яка займається питаннями, які пов’язані з діяльністю релігійних організацій в Україні, до роботи якої також було долучено представника Офісу омбудсмана.

Що відомо про справу проти колишнього намісника Лаври Павла

1 квітня СБУ вручила підозру наміснику Лаври та митрополиту УПЦ МП Павлу (Лебедю) за двома статтями кримінального кодексу: розпалювання міжрелігійної ворожнечі (с. 161 ККУ) та поширення матеріалів, які виправдовують російську агресію (ст. 436-2 ККУ).

У СБУ уточнили, Лебідь у своїх публічних виступах неодноразово ображав релігійні почуття українців, принижував погляди вірян інших конфесій і намагався сформувати ворожі настрої до них, а також робив заяви, котрі виправдовували чи заперечували дії країни-агресора.

Того ж дня Шевченківський райсуд Києва обрав запобіжний захід колишньому намісникові Києво-Печерської лаври, митрополитові УПЦ МП Павлу (Лебедю). Суд задовольнив клопотання прокуратури про цілодобовий домашній арешт. Крім того митрополита зобов'язали носити електронний браслет. Згодом це рішення апелювали.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua