МКІП оскаржує поновлення Олесі Стасюк на посаді директорки музею Голодомору

Національний музей «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні» у Києві. Фото: УНІАН

Міністерство культури та інформаційної політики подало апеляцію на рішення суду про поновлення Олесі Стасюк на посаді директорки Національного музею Голодомору-геноциду.

Про це повідомляє "Бабель".

3 квітня 2023 року Коломийський міський суд Івано-Франківської області поновив Стасюк на посаді. У Мінкультури вважають звільнення Стасюк законним, тому оскаржують рішення.

"У своєму наказі Ткаченко вказує, що Стасюк не виконала умов трудового договору — не просувала авторитет музею на державному та міжнародному рівні. Під час суду МКІП надало докази на підтвердження цього. Але, на думку відомства, суд їх не врахував", — йдеться в повідомленні.

Що сталося?

Восени 2021 року навколо музею стався скандал: директорка наполягала, що під час Голодомору загинули 10,5 млн людей. Низка науковців звернулися до громадськості з відкритим листом, заявивши, що музей Голодомору-геноциду причетний до фальсифікації інформація про збільшення жертв не має під собою ґрунтовних і фактологічних досліджень.

МКІП просило Стасюк дати пояснення стосовно ситуації, проте вона не надала відповіді. Ненадання інформації на вимогу міністерства є неналежним виконанням умов контракту, що стало підставою для її звільнення, зазначили у Мінкульті.

Поки справа слухається в суді, рішення Коломийського міського суду не набрало законної сили. Зараз обовʼязки директорки виконує Леся Гасиджак. Її призначили в липні 2022 року.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua