Мобілізація в Україні: юристка б’є на сполох через бронювання працівників у селі (відео)

Масова мобілізація в селі може створити великі проблеми в аграрному сектор, каже експерт.

Мобілізують й працівників агропідприємств / фото Генштаб ЗСУ

Мобілізація в селі, як і всюди наразі в Україні, триває повним ходом. І щоб не залишитись навесні без працівників, агропідприємці вже зараз прагнуть забронювати своїх працівників.

Але, як виявляється, бронювання агропрацівників у селі за новими правилами — не така й проста річ. Про це на каналі «ЗнайUA» розповіла юристка Катерина Котенкова.

Схема бронювання працівників агросектору дуже розгалужена, каже вона. Юристка додала, що масова мобілізація в селі може створити великі проблеми в аграрному секторі, якщо багато працездатних чоловіків заберуть до армії.

«Щоб потрапити до списку підприємств, які мають право бронювати своїх працівників, потрібно отримати від влади мобілізаційне завдання. Далі слід подати документ в Мінагрополітики, яке буде вирішувати, чи відповідає агровиробник низці тих критеріїв, які висуваються до критично важливих підприємств. Але це ще далеко не все, Списки на бронювання будуть узгоджуватися в Генштабі, який у разі позитивного рішення подасть їх до Мінекономіки. Далі з Мінекономіки ці списки знову надходять до Мінагрополітики й вже звідти – керівнику підприємства надходить наказ про бронювання», – розповіла юристка.

Котенкова побоюється, що через цю бюрократію списки на бронювання до керівників агропідприємств можуть потрапити аж восени.

Призов в Україні та бронювання

Після початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україні було запроваджено воєнний стан і мобілізацію.

У кінці січня 2023-го року Кабмін затвердив порядок бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобовʼязаних під час дії воєнного стану.

Адвокат Андрій Новак пояснив, яким компаніям дозволять бронювання, як воно працює, на кого поширюється. За його словами, можливість забронювати співробітників надали й приватним компаніям, які не належать ні до оборонної сфери, ні до державних установ чи організацій.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua