Можуть заражати, як вірус: психолог пояснив, як інші розлучення впливають на ваші стосунки

Думка інших людей значно впливає на наше розуміння багатьох речей.

Зокрема коли хтось із ваших друзів розлучається, то варто бути обережними, аби не піддатися впливу чужих рішень, каже психолог / фото ua.depositphotos.com

Ви можете навіть не помічати, як сильно ваше коло спілкування насправді впливає на вас. Зокрема люди, з якими ви проводите час, можуть мати вплив на ваші дії, вибір та навіть мислення. Це може впливати на вашу кар’єру, здоров’я, а також стосунки. Про це пише американський психолог Марк Треверс для Forbes. 

«Іноді це може бути друг, який завжди говорить про встановлення меж, і раптом ви виявляєте, що робите те саме, або колега, який ставиться до відпочинку як до продуктивного, і поступово ваше почуття провини за те, що ви сповільнюєтесь, починає зникати. Ці зміни не завжди відбуваються завдяки порадам чи переконанню. Часто це просто близькість до способу мислення чи життя», — пояснив фахівець.

За словами Треверса, дослідження показують, що навіть на особисте життя може вплинути ваше оточення. 

Відео дня

Зокрема дослідження 2013 року показало, що розлучення впливає не лише на близьких людей, а й може поширюватися на все ваше оточення. 

«Люди, чиї близькі друзі розлучаються, значно частіше розлучаються самі, і цей ефект поширюється навіть на друзів. Зараза розлучення, ймовірно, поширюється через спільні переконання та соціальні очікування у стосунках, а не через повсякденну взаємодію чи фізичну близькість», — підкреслив психолог.

Тому фахівець назвав два способи, через які розлучення можуть бути заразними. 

Розлучення поширюється через емоційний вплив

Автор матеріалу розповів, що коли хтось із вашого кола спілкування розлучається, то це може змінити ваше ставлення до свого шлюбу. Зокрема дослідження показало, що розлучення можуть групуватися в соціумі, навіть якщо це просто знайомі. 

«Це означає, що розлучення друга вашого друга може підвищити ймовірність того, що ви замислитесь про розлучення. Тож навіть якщо ви живете далеко один від одного, вплив може поширюватися через розмови, емоційну підтримку, спільну вразливість і норми, що змінюються», — зауважив Треверс.

Тому якщо ви відчуваєте, що рішення ваших друзів щодо розлучення впливають на ваші думки, то можете зробити кілька кроків, аби самостійно керувати своїми почуттями. 

«Регулярно аналізуйте свої стосунки. Замість того, щоб чекати на кризу чи зовнішній вплив, виділяйте час кожні кілька місяців, щоб оцінити стан ваших стосунків. Якщо ви будете тримати це під контролем, то зможете вносити невеликі корективи до того, як виникнуть серйозні проблеми», — порадив психолог. 

Також Треверс рекомендує говорити зі своїм партнером відверто. Якщо ви невпевнені або незадоволені, то скажіть це своїй коханій людині. 

«Чітке спілкування може запобігти непорозумінням і дозволить вам обом вирішити їх на ранніх стадіях, перш ніж вони перетворяться на великі проблеми», — додав фахівець.

Крім того, автор матеріалу порадив визначити зони особистісного зростання у ваших стосунках. 

«Ваша робота полягає в тому, щоб вирішити, чи вказують сумніви або питання на реальні розбіжності, чи це просто емоційні відгомони. Усвідомленість дає вам силу розвивати ваші стосунки свідомо, а не просто реактивно. Використовуйте ці моменти як можливості для самоаналізу та проактивного спілкування з партнером, щоб ваші стосунки продовжували розвиватися у здоровому та повноцінному напрямку», — зауважив Треверс.

Розлучення поширюється через зміну соціальних норм

Коли кілька людей у вашому колі оточення переживають розлучення, то це може вплинути й на вас. До прикладу, коли ви бачите, як рідні переживають цей етап, то ви починаєте змінювати свої уявлення про стосунки. 

«Розлучення, яке колись вважалося табу або чимось незвичайним у певних колах, може почати сприйматися не як «провал», а як можливий варіант, коли щось не виходить. Цей поступовий зсув відбувається тому, що сам факт того, що інші люди роблять цей крок, може змінити соціальні очікування щодо стосунків», — пояснив психолог.

Тому коли норми навколо вас змінюються, експерт радить зупинитися та поміркувати над тим, як ці зміни впливають на вас особисто. Тому Треверс назвав кілька речей, про які варто пам’ятати, якщо ви маєте такі сумніви. 

Роздумуйте, а не підлаштовуйтесь

Те, що хтось з ваших знайомих робить значні зміни, не означає, що ви маєте робити так само. 

«Використовуйте це як можливість поміркувати над власним життям і стосунками, але не відчувайте, що на вас тиснуть, щоб ви повторювали їхній вибір», — зазначив психолог.

Довіряйте своєму шляху

Вам слід зрозуміти, що зміни, які ви бачите в інших, не свідчать про те, що ви маєте прийняти їх для себе. Фахівець каже, що важливо довіряти своїм інстинктам та приймати рішення, які здаються правильними у ваших обставинах. 

Підтримуйте інших, але встановлюйте межі

Якщо хтось з ваших рідних переживає серйозні зміни у житті, то запропонуйте свою підтримку та вислухайте з розумінням, однак пам’ятайте, що ви не маєте дозволяти іншим впливати на ваші рішення. 

«Це нормально — визнати їхній досвід, зберігаючи при цьому свою точку зору. Пам’ятаючи про те, як ці зміни впливають на вас, ви зможете робити свідомий вибір щодо власного життя і стосунків, вільний від підсвідомого тиску, який змушує вас відповідати суспільним очікуванням, що змінюються», — підсумував Треверс. 

Читайте також:

7 могутніх здібностей людей із довгим та густим волоссям

Побачення за прайсом: в Японії працює оренда дівчат та хлопців

Вибір скаже більше, ніж слова: простий психологічний тест на характер

Інші поради психологів

Раніше соціальний психолог Джонатан Хайдт розповів про навичку, яку потрібно опанувати до 25 років, аби досягти успіху. За його словами, зосередженість є дуже необхідною навичкою для людей, аби збудувати успішне життя, однак з сучасними технологіями її може бути складно отримати. 

Також психологи порадили просту вправу, яка зніме стрес усього за 5 хвилин. Вони зазначили, що час, який проведений на природі, допомагає знизити стрес та тривожність. 

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua