«Молодець Вася, пришлеш фотку з Парижа»: військовий медик пояснив обурення через ухилянтів

Він здивований, що такі вчинки толерує найближче оточення чоловіків призовного віку.

Медик шокований, що оточення ухилянта підтримує його втечу / фото УНІАН

Найбільше нерозуміння у військового медика, який кожен день рятує життя бійців на передовій, викликає не рішення деяких чоловіків втекти за кордон від мобілізації, а підтримка такого вчинку з боку їхнього оточення.

«Мене розчаровують люди, які намагаються зараз втекти за кордон. Цей процес був перманентний від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Але мене дуже вразило, коли такі речі почали відбуватися після початку дискусій про певну хвилю мобілізації в країні»,- розповів капітан медичної служби, ординатор  евакуаційного відділення медичної роти 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади (ОГШБР) «Едельвейс» Олег Токарчук розповів в ефірі телемарафону. 

Він додав, що навіть серед його знайомих є кілька людей, які чкурнули за кордон. Але найбільше в цій ситуації його вразило не саме їх рішення, бо такого вчинку від них можна було очікувати, а те, що цю історію толерує їх оточення. 

Відео дня

«Наприклад, хтось втік за кордон, злякавшись мобілізації. Він замість втечі,  за два роки поки хлопці мерзнули та гинули в окопах, міг би чогось навчитись, щоб у війні бути більш ефективнішим. Але він в цей час займався бізнесом , відпочивав, розважався. Як тільки безпосередньо для нього запахло мобілізацією, то він витратив певні кошти і втік за кордон. Зрозуміло, що тих, хто цьому сприяє і фізично перевозить, треба карати. Але,  я не розумію, як середовище цих амеб — близькі , рідні, друзі, партнери по бізнесу — це толерують», — підкреслив військовий медик. 

Токарчук зазначив, що не розуміє, чому в більшості випадків оточуючі та рідні підтримують такий вчинок, кажуть «молодець Вася, пришлеш фотку з Парижа». 

«Тобто, навколо 30-40 людей з оточення говорять, що це добре. Якщо би так не казали, то може Вася не втік би за кордон. Тут лишаються дружина, батьки, діти. Те, що він не усвідомлює, що нікому буде їх захищати, це одне. Але й вони не усвідомлюють, що він поїхав, а їх нікому буде захищати. Це складна дискусія, але вона має існувати», — додав він. 

Також військовий медик вважає, що в глибокому тилу велика кількість людей не усвідомлюють, що таке справжня війна, тому не мають чіткого розуміння як має виглядати справжня перемога. 

«Поняття перемоги для мене складне і навряд чи є в Україні людина, яка може дати однозначне визначення. Це складне поняття і воно повинно в Україні активно артикулюватися, щоб його розуміла більшість людей. Хтось скаже, що перемога, це домовитись, а там  хай буде як буде. Щось відрізали , підписали договір і ми вже перемогли, бо війна не поширилась, наприклад,до Дніпра або до Коломиї. Для когось перемога — це тільки відновлення кордонів 1991 року»,- зазначив він. 

Токарчук додав, що особисто для нього перемога означає повернення України до кордонів 1991 року та демілітаризація, як мінімум, певної зони в країні-агресорі або всієї Росії, а також виплата репарацій.

«Важливо визначитись з поняттям перемоги. Тому що, для  тверезодумаючих людей визначення дає розуміння скільки це може тривати. Якщо про домовитися, то думаю для цього і післязавтра знайдуться сили, які сядуть і підпишуть. Якщо говорити про вихід на кордони 1991 року, то для цього треба набагато більше сил та засобів. Як на мене, то найоптимальніша модель — вихід на кордони, демілітаризація РФ та виплата репарацій, але на це потрібно не менше 10 років. Я на інакше не розраховую. Я не прийшов на цю війну, щоб отримати посвідчення учасника бойових дій. Я прийшов отримати результат, бо не хочу,  щоб потім воювали мої діти», — резюмував військовий медик .

Мобілізація в Україні — гооловні новини

Українці призовного віку щодня намагаються незаконно перетнути кордон країни. У ДПСУ зазначають, що найбільше спроб незаконного перетину кордону фіксують у напрямку кордону з Молдовою та Румунією. Найчастіше порушники звертаються по допомогу в незаконному перетині кордону  до злочинних організованих груп, які вимагають за таке сприяння і послуги чималі кошти — до 10 тисяч доларів.

Також відомо, що в Україні триває робота над законопроектом про мобілізацію, який 7 лютого Верховна Рада ухвалила у першому читанні. Народні депутати подали більше 4 тисяч правок до документу і його подальший розгляд планується у другій половині березня. 

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua