Основне завдання «муніципалів» — охорона майна територіальної громади Києва. Фото: Муніципальна охорона
Інформація про діяльність київських «муніципалів», що розповсюджується сьогодні в медіа, є неправдивою та маніпулятивною — КО «Муніципальна охорона».
В Telegram-каналі КО «Муніципальна охорона» повідомила, що деякі депутати «намагаються заробити політичні дивіденди на спробі підірвати нашу репутацію, відверто маніпулюють і брешуть».
«Цього разу ми вирішили відповісти на чергову маніпуляцію, адже поширена у медіа з посиланням на депутата Київради від „Слуги народу“ інформація про нашу організацію — відверто неправдива і є частиною кампанії проти мера Києва Віталія Кличка», — заявили у КО «Муніципальна охорона».
Заяву «муніципалів» також поширив офіційний сайт КМДА.
У комунальній організації зазначають, що основне завдання «муніципалів» — охорона майна територіальної громади Києва.
Насамперед йдеться про соціально важливі об’єкти: школи, лікарні, парки, транспортну інфраструктуру, спеціалізовані заклади та установи соцзахисту населення.
Крім того, в комунальній організації наголошують, що в перші дні повномасштабного російського вторгнення, протягом лютого — березня 2022 року, понад 75% штатних працівників «Муніципальної охорони» (533 із 688 осіб) добровільно вступили до лав Збройних Сил України, Сил територіальної оборони та добровольчих формувань територіальних громад.
«Нині 389 працівників є мобілізованими до ЗСУ, а це — понад 54% від кількості військовозобов’язаних (720 осіб) або 24% від загальної штатної чисельності організації (1600 працівників)», — пишуть «муніципали».
Після звільнення із ЗСУ до роботи повернулися 19 раніше мобілізованих працівників.
Крім того, організація прийняла на роботу ще близько 50 нових працівників, які протягом 2023–2024 років звільнилися з лав ЗСУ.
Як повідомляється у пості, 23 мобілізовані працівники «Муніципальної охорони» віддали своє життя за незалежність та територіальну цілісність України, ще четверо працівників — зникли безвісти.
Ще 162 працівники — це призовники віком до 25 років. Близько 490 працівників є невійськовозобов’язаними особами та не підлягають мобілізації згідно з чинним законодавством. Це невійськовозобов’язані жінки, чоловіки віком 60+ років та особи, які мають відповідні законні підстави щодо звільнення/відстрочки від мобілізації.
У КО «Муніципальна охорона» наголошують, що звіт про діяльність організації є у відкритому доступі, і з ним може ознайомитися кожен.
В організації висловили переконання, що правоохоронні органи готові за першим зверненням щодо можливих протиправних дій провести детальну перевірку і аудит діяльності «Муніципальної охорони».
Читайте також:
«Вартові міста: як працюють муніципали у Києві та з чим зіштовхуються під час війни».
Ольга СКОТНІКОВА