У шкільному музеї. Фото: Тарас Криворучко
У спеціалізованій школі №148 імені Івана Багряного відкрили музейну кімнату українських старожитностей.
Ця подія стала справжнім святом національної культури, об’єднавши учнів, батьків і педагогів. Відкриття кімнати супроводжувалося виконанням традиційних колядок та учнівським вертепом, який відтворив атмосферу українських різдвяних традицій, нагадавши всім присутнім про значення духовних цінностей.
Тарас Криворучко (в центрі) разом з учнями
Як зазначив депутат Київради (фракція «Європейська Солідарність») Тарас Криворучко, музейна кімната стала важливим кроком у збереженні та популяризації української культурної спадщини.
«Збереження таких традицій — це завдання, яке згуртовує всіх навколо національних цінностей. Створення музейної кімнати — це не лише можливість глибше пізнати історію, а й сприяти відродженню та підтримці наших культурних надбань. Окрему увагу приділено освітній складовій музейної кімнати: вона стане майданчиком для проведення інтерактивних уроків, тематичних заходів, лекцій та майстер-класів», — наголосив Тарас Криворучко.
Музейна кімната вражає своєю унікальною експозицією. Тут зібрані старовинні предмети побуту, зразки народного одягу, вишиті рушники, глиняний посуд, музичні інструменти та інші артефакти, які відображають багатство української культури.
«Наше відкриття музею відбувається напередодні Різдва. Воно уособлює вселюдську любов і народження віри в душі кожного. Є скарби заховані в землю, є розташовані на поверхні, що передаються з покоління в покоління, чаруючи людську душу. До таких скарбів належать: пам’ять роду, його звичаї, традиції, мамина пісня, батьківська хата, бабусина вишивка, дідусева казка — вся наша родовідна пам’ять, наші символи, наша історія та народні танці», — сказав директор школи Іван Пікуль.
Особливої атмосфери відкриттю додав учнівський вертеп, у якому школярі відтворили сценки з українських різдвяних традицій.
Учасники відкриття підкреслили важливість збереження традицій та передачі їх молодому поколінню. Адже це наш обов’язок — пам’ятати, берегти та розповідати про багатство, яке передали нам наші предки. Саме через такі ініціативи ми можемо навчити дітей цінувати свою культуру, мову, звичаї та не втрачати зв’язок із корінням.
Нагадаємо, у Дніпровському районі відбувся конкурс дитячої творчості «Я вірю в Україну і свій народ!»
Катерина НОВОСВІТНЯ