Археологи акцентували на винятковості такої знахідки. Один з екземплярів взуття дорівнює сучасному 49-му розміру.
Археологи були шоковані розміром взуття / courtesy of Vindolanda Charitable Trust
На північних околицях Римської імперії, схоже, на варті стояла невелика група гігантів — принаймні, якщо судити за розміром їхнього взуття.
Таке припущення зробила Елізабет Грін, доцентка кафедри класичних наук Університету Західного Онтаріо і фахівчиня з взуття Благодійного фонду Віндоланда, пише Iflscience.
Віндоланд — це форт на Адріановому валу, на півночі Англії, недалеко від того, що колись було кордоном між римською Британією і дикою Каледонією.
Відео дня
Видання зазначило, що тепер стіна-кордон повністю знаходиться на території Англії, але вона зберігає багатство археологічних скарбів, пов’язаних з римськими прикордонниками.
Читайте також:
Дайвери знайшли 2000-річне затонуле судно з недоторканою стародавньою керамікою
У Шотландії знайшли гігантський дерев’яний зал, побудований за 1000 років до Стоунхенджа (фото)
В Перу знайшли місто віком 3500 років: чому вчені приголомшені
Наприклад, нещодавно на Адріановому валу археологи виявили перші кілька гігантських черевиків. Загалом там було виявлено близько 5000 пар шкіряного взуття — чоловічого, жіночого, дитячого, солдатського і цивільного; від літніх сандалій до міцних черевиків.
У новітній колекції знахідок 32 пари взуття, і вони відрізняються від інших. У буквальному сенсі: вісім пар взуття було знайдено з підошвами завдовжки понад 30 см, що відповідає 45-му розміру. Найбільший екземпляр у колекції, що є рекордсменом, має довжину 32,6 см — це 49-й розмір.
«Навіть з урахуванням максимальної усадки до 1 см/10 мм, це все одно означає, що ці туфлі дійсно дуже великі», — наголосила Грін.
Археологи акцентували на винятковості такої знахідки. «Такі знахідки — одні з найцінніших і вражають уяву як відвідувачів, так і фахівців», — зазначила Рейчел Фрейм, старша археологиня проєкту Magna, п’ятирічного археологічного проєкту, в рамках якого проводилися ці розкопки.
«Це нагадує нам про те, що не всі популяції були однаковими, що між звичайними людьми і полками, які служили вздовж Адріанового валу, могли існувати великі культурні та фізичні відмінності», — прокоментував знахідку Ендрю Бірлі, генеральний директор Фонду і директор розкопок.
Він додав, що без таких артефактів, як це чудове взуття з Віндоланда, було б практично неможливо отримати таку інформацію.
Інші новини про знахідки археологів
Нещодавно в Перу виявили місто віком 3500 років. Це відкриття приголомшило вчених, оскільки це місто нагадує Караль, яке наука вважає найдавнішою цивілізацією в Америці.