На Балканах повітря стає все більш забрудненим: у Reuters розповіли, чим це загрожує

Екологічні проблеми у балканських країнах несуть небезпеку для здоров’ях їхніх жителів.

Забруднене повітря також сповільнює вступ деяких країн Балкан до Європейського Союзу / фото pexels

Тоді як більшість країн світу прагнуть зменшити використання викопного палива, забруднення у західнобалканських країнах залишається на високому рівні через побутове опалення, застарілі вугільні електростанції, старі автомобілі та дефіцит коштів для вирішення проблеми, пише Reuters.

До прикладу, такі невеликі міста, як Белград (столиця Сербії) і Сараєво (столиця Боснії і Герцеговини), часто лідирують у глобальних графіках забруднення, які публікують вебсайти, що займаються відстеженням якості повітря у всьому світі. 

Таке забруднення несе жахливі наслідки для здоров’я людей, а також може загрожувати вступу цих країн до ЄС, де діють суворіші правила щодо викидів. 

Відео дня

«У регіоні немає ресурсів для зменшення забруднення повітря», — зазначив директор аналітичного центру Інституту відновлюваних джерел енергії та екологічного регулювання в Белграді Мірко Попович. 

Водночас у звіті Єврокомісії йдеться про те, що з 1990 року у ЄС чисті викиди парникових газів скоротилися близько на 40% завдяки використанню відновлюваних джерел енергії. Країни Західних Балкан обіцяли скоротити викиди вуглецю, проте через економічні труднощі процес було сповільнено. 

До прикладу, Косово, яка є однією з найбідніших країн Європи, виробляє понад 90% електроенергії з вугілля. У Світовому банку оцінили, що перехід до безвугільної економіки буде коштувати країні 4,5 млрд євро. 

«Вплив забруднення очевидний по всьому регіону, особливо взимку. Смог накрив Белград цього тижня, тоді як Сараєво розташоване в долині, яка діє як пастка для забруднення. У вівторок якість повітря в столиці Боснії була класифікована як «небезпечна», що є найгіршим показником у світі», — пише Reuters, посилаючись на дані IQAir, яка відстежує рівень забруднення.

Своєю чергою у Скоп’є (столиця Північної Македонії) місцеві жителі через смог носять маски та часто навіть не бачать засніжені гори впродовж декількох днів. 

У Всесвітній організації охорони здоров’я наголосили, що рівень смертності від забруднення навколишнього середовища є високим, а саме 114 на 100 000 населення в Боснії і близько 100 в Сербії і Чорногорії, порівняно з 45 в Німеччині і 29 у Франції.

Читайте також:

На Одещині з’явилися десятки тисяч диких гусей: чому це поганий знак

Моторошні та потворні: біолог назвав 5 жителів морських глибин, які дивують своїм виглядом

Вже точно катастрофа: на російських танкерах був не лише мазут

Екологічні проблеми у світі — останні новини

Як писав УНІАН, унікальний гігантський риф гине через масштабне знебарвлення коралів. Йдеться про понад 40% коралових колоній у районі острова One Tree Island на Великому Бар’єрному рифі, який є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. 

Також дослідження показало, що екстремальні посухи по всьому світу стануть частішими і сильнішими. Зокрема вчені продемонстрували тривожне збільшення багаторічних посух, які стали тривалішими, екстремальнішими та  охоплюють все більше земель.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua