На Галерному острові в Києві можуть побудувати ТРЦ та ЖК: реакція екологів

Галерний острів в Києві. Фото: КЕКЦ / Facebook

Галерний острів у Києві хочуть забудувати розважальним та житловими комплексами. Раніше на острові мав бути "Ліс орхідей", однак забудовники попросили цього не робити задля власної вигоди. Про це йдеться на сторінці у Facebook громадської організації "Київський еколого-культурний центр".

Як зазначають представники організації, забудовник "Галерна затока" у січні 2023 року звернувся до Київської міської ради з проханням не приймати рішення про створення пам'ятника природи "Ліс орхідей" на Галерному острові, оскільки планує будувати розважальний комплекс та будинки.

Згодом 8 березня представники КЕКЦ обговорювали створення "Лісу орхідей", але членкиня екологічної комісії та депутатка Київради Юлія Лимар заблокувала питання. На її пропозицію комісія перенесла розгляд цього питання.

"Поки створення пам'ятки природи "Ліс орхідей" блокується, одночасно просувається проєкт забудови Галерного острова", — заявили екологи.

Вони заявляють, що депутати, які блокують створення "Лісу орхідей", були спеціально направлені забудовниками до Екологічної комісії. Київський еколого-культурний центр вже почав кампанію з відкликання деяких осіб з членів Постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики.

Що відомо про незаконну забудову Києва

МКІП видаватиме дозволи на будівництво в історичних ареалах Києва, що допоможе зупинити хаотичну забудову столиці.

У квітні 2021 року у Києві без дозволу забудовник зніс будинок купця Уткіна, аби на його місці побудувати 26-поверховий готель. Міністр культури Олександр Ткаченко назвав це "варварством" та закликав правоохоронців провести розслідування.

Столична прокуратура через суд вимагає стягнути із забудовника 12 млн гривень пайової участі на розвиток інфраструктури столиці. Він отримав дозвіл на забудову, проте не дотримався умов договору.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua