На Київщині зафіксували випадок захворювання на гарячку Західного Нілу

На Київщині зафіксували випадок захворювання на гарячку Західного Нілу.

На Київщині зафіксували випадок захворювання на гарячку Західного Нілу. Фото: Pixabay

У Броварах, що на Київщині, уперше зафіксували випадок захворювання на гарячку Західного Нілу. Небезпечний вірус підхопила місцева мешканка, пенсіонерка, яка лікувалася на стаціонарі з червня.

Лікарі провели комплексне лабораторне обстеження і поставили діагноз.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Про це під час оперативної наради розповів виконуючий обов’язків директора районної філії ГУ «Київський ОЦКПХ МОЗ» Василь Сич.

Він говорить, що жінка, яка захворіла на гарячку, мала кілька захворювань, що супроводжувалися підвищеною температурою.

На Київщині це вже не перший випадок захворювання на лихоманку Західного Нілу. Мнулого літа цю хворобу виявили у 5 українців, троє з яких — мешканці Київської області.

Читайте також:

В Україні запустили чат-бот, що допоможе оцінити ризик захворіти на ВІЛ

У МОЗ розповіли, яка імовірність поширення в Україні мавпячої віспи

Геморагічна гарячка Західного Нілу – це небезпечна вірусна хвороба, що передається через укуси комарів або кліщів. Від людини до людини цей вірус не передається. Джерелом захворювання є перелітні птахи. Найчастіше цей вид лихоманки проявляється влітку-восени. На неї, зокрема, хворіють сільські жителі, а також мисливці.

У важких випадках хвороба супроводжується лихоманкою, запаленням мозкових оболонок та речовини головного мозку, лімфаденопатією, ураженням слизових оболонок, екзантемою.

Читайте також:

В Україні запустили чат-бот, що допоможе оцінити ризик захворіти на ВІЛ

У МОЗ розповіли, яка імовірність поширення в Україні мавпячої віспи

Гарячка Західного Нілу у більшості випадків проходить безсимптомно, проте у 20% хворих спостерігається грипоподібне захворюванння з різким підвищенням температури, головним болем, болем у горлі, м’язах, суглобах та спині, слабкістю, нудотою та діареєю. Можуть бути також висипи на тілі, збільшення печінки та селезінки, ураження нервової системи — менінгіт, енцефаліт, ознаки ураження головного мозку (розлади свідомості, парези, паралічі).

Для профілактики гарячки Західного Нілу проводять комплексні заходи, спрямовані на зниження чисельності комарів. Специфічного лікування та вакцини від цієї хвороби немає.

Нагадаємо, раніше PRO-kyiv.in.ua писав, що у Києві жінка захворіла на ботулізм, після того як скуштувала в’ялену рибу. 

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua