На Київщині ексгумували понад 1300 тіл загиблих під час російської окупації — Нацполіція

Фото: Андрій Нєбитов/Telegram

У Київській області триває процес ексгумації жертв російських військових. Експерти дослідили вже понад 1300 тіл загиблих.

Про це в етері Громадського радіо заявив керівник поліції Київської області Андрій Нєбитов.

"Станом на сьогодні (28 жовтня — ред.) на Київщині ексгумували 1367 тіл загиблих українців. 200 тіл залишаються невпізнаними, але проведені процедури, відібрані зразки ДНК і поміщені до бази даних", — сказав керівник поліції Київщини.

Також, за його словами, 286 мешканців регіону вважаються такими, що зникли безвісти під час бойових дій у регіоні. Про їхню долю нічого не відомо. Це — 36 жінок, 245 чоловіків і 4 дітей, — уточнив Нєбитов.

Він сподівається, що більшість людей із тих, хто зник безвісти, зможуть знайти живими. Водночас правоохоронці час від часу виявляють на території області поховання громадян, убитих солдатами армії РФ.

"Розуміємо, що ми, мабуть, не всі тіла ще знайшли, й ця робота буде продовжуватись. Після катування і вбивства росіяни закопували людей у ямах на невеликій глибині", — додав Андрій Нєбитов.

Крім того, за його словами, поліція знайшла свідків, які повідомляють, що людей вивезли примусово у Білорусь і далі на територію Росії. Деяких утримують у гуртожитках під наглядом або у в’язницях під наглядом, поінформував керівник поліції Київської області.

Що відомо

  • 24 жовтня поліцейські виявили тіло вбитого російськими військовими мирного жителя поблизу селища Немішаєве. У цьому районі велися активні бойові дії під час окупації армією РФ населених пунктів Київщини. Під час огляду тіла поліцейські встановили, що чоловік загинув саме під час окупації Бучанського району.
  • 21 жовтня тіло ще одного вбитого мирного жителя виявили поблизу Михайлівки-Рубежівки Бучанського району. Виявлені рештки передані на судмедекспертизу. Зараз фахівці працюють над встановленням особи загиблого
  • 9 серпня у Бучі поховали 15 цивільних, тіла яких не вдалося опізнати. З них — 14 чоловіків та 1 жінка. 8 чоловіків знайшли в Мироцькому, вони були закатовані і розстріляні. На всіх тілах є сліди тортур, поранення в голову і грудну клітину. 11 серпня поховали ще 12 тіл. Із них — двоє жінок, решта — чоловіків. 2 вересня у Бучі поховали ще 15 невпізнаних загиблих внаслідок російської військової агресії. На хрести встановили номерні таблички.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua