На Київщині передано АРМА техніку і нерухомість російського підприємства на понад 800 млн гривень

Фото: Київська обласна прокуратура/Facebook

На Київщині прокуратура передала в управління АРМАНаціональне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів сільгосптехніку, транспортні засоби та об’єкти нерухомості російської аграрної компанії на суму понад 800 мільйонів гривень. Про це повідомляє пресслужба Київської обласної прокуратури.

Йдеться про арештовані 74 одиниці сільськогосподарської техніки, 90 автомобілів, офісне приміщення і земельні ділянки товариства, а також об’єкти нерухомості, які належать власникам підприємства — громадянам РФ. Орієнтовна вартість майна становить понад 800 мільйонів гривень, зазначають у прокуратурі.

Київська обласна прокуратура

За даними слідства, товариство входить до сфери приватного агропромислового комплексу України та є частиною холдингу російського підприємства. Воно займається ввезенням в Україну сільськогосподарської техніки та її подальшою реалізацією на внутрішньому ринку країни. Прибутки товариства розподіляються між громадянами РФ та акумулюються на відповідних рахунках у банківських установах.

"Громадяни РФ із використанням можливостей юридичної особи підприємства розробили схему виведення активів компанії в тіньовий сектор економіки. Через російське товариство, акціонером якого є власник вищевказаного підприємства, здійснювалося виведення активів українського товариства до країни-агресора. Податки сплачувалися до федерального бюджету РФ, що сприяло нарощуванню військового потенціалу РФ проти України та створювало реальну загрозу національній безпеці", — йдеться у повідомленні.

Правоохоронці провели обшуки на підприємстві і вилучили офіційні документи, що їх видали російські державні органи на ім'я власників компанії.

Триває досудове розслідування за фактами посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (карається позбавленням волі до восьми років), а також виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України (карається до п'яти років позбавлення волі).

Що відомо

  • В управління АРМА передали 51 залізничний вагон-цистерну, які ввезли з Республіки Білорусь напередодні російського вторгнення. Вони мали забезпечити дизпаливом армію РФ на півночі України у перші дні збройної агресії.
  • За словами керівника Київської міської прокуратури Олега Кіпера, від початку широкомасштабного вторгнення РФ в Україну у Києві заарештували майно російських і білоруських компаній на 7,9 мільярда гривень.
  • В управління АРМА передали активи трьох асфальтобетонних заводів білоруських компаній вартістю 120 млн гривень.
  • Співробітники Департаменту захисту інтересів суспільства і держави Нацполіції України виявили та арештували майно 8-ми російських та 2-х білоруських підприємств. Йдеться про 390 залізничних вагонів вартістю близько 400 мільйонів гривень.
  • Подільська окружна прокуратура Києва передала в управління АРМА 18 одиниць важкої техніки та 12 легкових автомобілів, які були вилучені у підприємства-резидента РФ. Їхня загальна вартість — понад 30 мільйонів гривень.
  • Суд за клопотанням прокурорів Офісу генерального прокурора наклав арешт на майно, яке належить російським корпораціям на загальну суму понад 4,5 млрд грн.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua