На Київщині перевірили відновлення двох освітніх закладів: які зауваження

Відбудова дитсадка у Броварах, на територію якого у січні 2023 року впав гелікоптер ДСНС з керівництвом МВС на борту. . Фото: Руслан Кравченко/Facebook

На Київщині спецкомісія, створена для перевірки відновлення об'єктів, проінспектувала відбудову двох освітніх закладів. Йдеться про школу у селі Плоске, яка зазнала суттєвих руйнувань під час бойових дій у 2022 році, а також про дитсадок у Броварах, на території якого в січні цього року розбився гелікоптер ДСНС з посадовцями МВС на борту.

Про це повідомив голова Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко.

У школі, що в селі Плоске, капітальний ремонт триває з середини вересня. Під час бойових дій згоріло 35% будівлі. Вибиті вікна, пошкоджений дах, двері, спортивний зал, огорожа. Порушені система опалення, освітлення, пожежна сигналізація. Відбудова передбачає заміну стін та перегородок, вікон і дверей, а також системи опалення, вентиляції, освітлення, водопостачання та каналізації. Буде утеплено фасади. Поки триває ремонт, 288 учнів Плосківського ліцею навчаються у дві зміни в приміщенні дитсадка, розповів Кравченко.

За його словами, ліцей відновлюють у пришвидшеному темпі. Щодня, на об'єкті 45-50 працівників. Відбудову планують завершити у квітні 2024 року, хоча договір передбачає вересень наступного року. Крім того, остаточна вартість відбудови буде на 18 млн грн меншою, ніж очікувана. Київська ОВА розглядає можливість спрямувати ці кошти на розширення укриття. Наразі проєкт передбачає укриття лише для 80-100 людей.

Комісія серйозних порушень не виявили, зазначив Руслан Кравченко.

"Були зауваження до представника Держпраці щодо неналежного робочого одягу працівників на будмайданчику. Підрядник гарантував, що виправить усе протягом одного-двох днів", — сказав очільник ОВА.

У Броварах комісія перевірила дитячий садок "Джерельце". У січні цього року на території садка розбився вертоліт ДСНС із посадовцями МВС на борту. Через вибух та пожежу заклад був сильно пошкоджений та частково зруйнований. До цієї надзвичайної ситуації до "Джерельця" ходили 270 дітей. Реконструкція садочка стартувала на початку жовтня. Частину блоків, з яких складається будівля, буде демонтовано. Приміщення "Джерельця" перепланують, також для полегшення евакуації з будівлі змінять систему виходів і входів. Крім того, після реконструкції в закладі з'явиться укриття. Також у дітей будуть нові зали для занять музикою і фізкультурою.

"На об'єкті поспілкувалися з підрядником. Вочевидь доведеться переглядати проєкт відбудови. Під час демонтажу виявилося, що несучі стіни у вкрай поганому стані. І доведеться збільшити обсяг демонтажних робіт. Але роботи з відновлення це не зупинить. До кінця року буде облаштована переважна частина покрівлі. Відбудову плануємо завершити до вересня 2024 року", — повідомив Руслан Кравченко.

Загалом комісія вже проінспектувала 13 об'єктів. Перший етап передбачає перевірку 56 об'єктів, які відбудовуються коштом Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

Що відомо про руйнування і відновлення Київщини

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад.

Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ в області було зруйновано чи пошкоджено 27 226 об'єктів. Основний "удар" припав саме на житло — 24,3 тис. об'єктів. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адміністративних будівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд.

Станом на початок серпня 2023 року в регіоні повністю та частково відновили 12,5 тисяч пошкоджених об'єктів: більше 11 тисяч багатоквартирних та приватних будинків, 187 дитсадків та шкіл, 101 медзаклад, 68 адмінбудівель та ЦНАПів. У жовтні вдалося відбудувати 13 тисяч будівель і споруд, ще близько 15 тисяч — чекають на відновлення.

У межах Програми "ВідновиДІМ" ремонтують 95 будинків, зокрема 63 проєкти повністю або частково завершені. Найбільше багатоповерхівок відновлюють в Ірпені — 87. Крім того, 3 будинки ремонтують у Бучі, по 2 — у Макарові та Гостомелі, 1 — у Софіївській Борщагівці. Програма фінансується за гроші Євросоюзу.

На Київщині створюють Каталог відновлення області, де можна дізнатись про відремонтовані об'єкти за кошти з резервного держбюджету протягом 2022 року. Торік звідти на ремонт в області виділили понад 700 млн грн.

Також у Київській області створили Спостережну раду з питань відбудови. Її основне завдання — контролювати усі етапи відбудови від планування до завершення проєктів. Працюватиме і робоча група, яка виявлятиме корупцію під час відбудови.

Спостерігати за процесом відновлення 18 багатоквартирних будинків на Київщині, які були пошкоджені внаслідок повномасштабного вторгнення Росії і на відбудову яких збирає платформа UNITED24, можна на інтерактивній карті.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua