На Київщині створять ландшафтний заказник «Ріка-Герой Ірпінь»

Річка Ірпінь на Київщині, 2020 рік. Фото: УНІАН

Бучанська міська рада підтримала створення ландшафтного заказника "Ріка-Герой Ірпінь" на Київщині. Про це повідомляє пресслужба міськради у Telegram.

Ідеться про понад 55 гектарів заплавних земель річки Ірпінь, яка протікає у Синяківському старостаті.

"Новий статус цих територій забезпечить підтримання водного балансу річки. Та головне – захистить її від незаконних забудов чи розорювання", — зазначив секретар Бучанської міськради Тарас Шаправський.

З ідеєю створення заказника до Бучанської міськради звернувся Київський еколого-культурний центр. Там зазначили, що ріка Ірпінь також має історичне значення в обороні Києва протягом тисячі років.

Тепер рішення має схвалити Київська обласна рада.

Що відомо про річку Ірпінь

Українські військові 28 березня звільнили місто Ірпінь Київської області від російських військ, під час окупації якого загинули щонайменше 200 мирних жителів.

Через неможливість провести безпечну евакуацію, люди вимушені були лишатись у підвалах, в місті не було зв'язку. Згодом евакуацію організували саме від мосту в Романівці, однак росіяни обстрілювали шлях, яким люди йшли до евакуаційних автобусів.

11 квітня через річку Ірпінь в Романівці запрацював тимчасовий насипний міст, що з'єднує Ірпінь, Бучу, Гостомель та Ворзель з Києвом. Його звели за 5 днів.

Архітектурне бюро Balbek Bureau презентувало проєкт меморіального історико-архітектурного комплексу навколо зруйнованого мосту в Ірпені. Цей міст був єдиним шляхом евакуації людей із окупованих росіянами населених пунктів Київщини.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua