Ілюстративне фото з відкритих джерел
Вже чотири місяці, як в області запустили проєкт «Чисте небо» й розвивають його.
У Київській обласній військовій адміністрацйії проєкт називають експериментальним, що змінює методи боротьби в повітрі.
«Коли ворожі безпілотники-камікадзе намагалися сіяти жах у наших містах і селах, ми разом з військовими знайшли відповідь: розробили власну тактику — дрони перехоплюють дрони, захищаючи людей та оселі від повітряної загрози. Цей проєкт — яскравий приклад того, як українська винахідливість і технологічна думка дають відсіч агресору», — йдеться в дописі КОВА в Фейсбук.
Голова КОВА Микола Калашник також особисто подякував Президентові України Володимиру Зеленському за підтримку та розвиток цього стратегічно важливого напряму.
Що варто знати про проєкт.
- Для його втілення на практиці залучили кошти обласного бюджету, громад Київщини та бізнесу. Й завдяки бізнесу тепер за кожне збиття дрону військові мають змогу отримати фінансову винагороду.
- Сьогодні на Київщині працюють 12 екіпажів. На їхньому рахунку — майже 650 перехоплень ворожих дронів.
- У Київській області вже сформовано базу навчання пілотів, де готують нове покоління оборонців українського неба. Завдяки роботі центру підготовки вдалося втричі збільшити кількість екіпажів.
- Проєкт масштабується на інші області України. Досвід, напрацьований на Київщині, передають всім регіонам, які потребують такого захисту.
Читайте також: «Знищувати дрони засвітло легше: розповідь пілота, який збиває „шахеди“».
Нагадаємо, столичні рятувальники завершили роботи у п’ятиповерхівці, в яку влучив «шахед».
Катерина НОВОСВІТНЯ