Фото ілюстративне з відкритих джерел
Люди отримують до 12 тисяч гривень щомісяця — це до 1,5 мінімальних заробітних плат за повний місяць роботи.
У межах державної ініціативи «Армія відновлення» з початку року в Україні видано понад 72 тисячі направлень для тимчасово безробітних громадян та внутрішньо переміщених осіб. Один із найактивніших регіонів — Київська область, де вже понад 31 тисяча людей долучилися до суспільно корисних робіт.
Проєкт реалізується у 19 регіонах країни, а найбільшу кількість учасників наразі зафіксовано в Харківській (40 тис. направлень), Донецькій (32 тис.) та Київській областях. Загалом на оплату праці учасників спрямовано 671 мільйон гривень. Люди отримують до 12 тисяч гривень щомісяця — це до 1,5 мінімальних заробітних плат за повний місяць роботи.
«Армія відновлення» — це не просто програма тимчасової зайнятості. Це можливість долучитися до відбудови країни, допомогти громадам, що постраждали від війни, і підтримати Збройні сили України. Учасники проєкту виконують широкий спектр завдань: від розчищення завалів і ремонту доріг до облаштування фортифікацій та надання соціальної допомоги.
Серед найпоширеніших напрямів робіт:
- допомога ВПО та маломобільним групам населення;
- розвантаження та доставка гуманітарної допомоги;
- надання соціальних послуг у місцях компактного проживання постраждалих;
- допоміжні роботи для потреб ЗСУ;
- розбір завалів, відновлення житла, розчищення доріг і колій;
- будівництво захисних споруд, укріплення дамб і блокпостів.
Кожна область працює за власним планом, узгодженим із військовими адміністраціями. Завдяки цьому проєкт не лише забезпечує роботою, а й сприяє розвитку навичок, зміцненню громад і відновленню країни.
Служба зайнятості закликає охочих долучатися до ініціативи. «Армія відновлення» — це шанс бути корисним, підтримати інших і зробити свій внесок у спільну справу.
До слова, українська молодь стає рушійною силою економічного розвитку країни завдяки грантовій програмі «Власна Справа». Ініціатива, яку реалізує Міністерство економіки України спільно з Державною службою зайнятості, відкриває можливості для молодих підприємців запускати власні стартапи.
Наталка МАРКІВ