На Київщині відновили амбулаторію, зруйновану російськими військами

Загальцівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини. Фото: МОЗ

У селі Загальці Бучанського району на Київщині завершили відбудову амбулаторії сімейної медицини. Будівлю пошкодив російський снаряд на початку повномасштабного вторгнення РФ минулого року. Заклад відновили завдяки проєкту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) і допомозі міжнародних благодійників.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Міністерства охорони здоров’я України.

Зазначається, що внаслідок артилерійського обстрілу росіян у будівлі амбулаторії були пошкоджені опорна стіну, дах і вікна. Зусиллями партнерів та благодійних організацій збудували нове приміщення, де пацієнтів громади прийматиме сімейний лікар.

Найближчим часом заклад відкриють для відвідувачів. Жителі села зможуть отримати необхідну медичну допомогу.

Загальцівська амбулаторія входить до складу Бородянського центру первинної медико-санітарної допомоги. У проєкті з її відновлення, крім ВООЗ, взяли участь міжнародна організація "Проджект ХОУП" (Project HOPE) та благодійна організація "Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів".

У МОЗ нагадали, що від початку повномасштабної війни на Київщині повністю відбудовані 75 медичних об’єктів, ще 70 — відновлені частково.

Загалом в Україні внаслідок російського вторгнення пошкоджені 1 409 медзакладів, 186 — зруйновані вщент.

Що відомо про відбудову медзакладів на Київщині

За даними Київської ОВА, через російську військову агресію на Київщині було пошкоджено 103 заклади охорони здоров'я. Два із них були зруйновані повністю. Минулого літа у Київській області 18 медичних установ у чотирьох районах були відремонтовані і відновили свою роботу.

Загалом протягом 2022 року в області відновили роботу 78 закладів охорони здоров’я, пошкоджених внаслідок російської агресії.

13 закладів охорони здоров’я Київщини отримали медичне обладнання завдяки співпраці Міністерство охорони здоров’я зі Світовим банком.

У Бучанському районі почали будівництво амбулаторії на місці знищеної росіянами.

У селі Озера Гостомельської громади відновив роботу "Пункт здоров’я". Приміщення було пошкоджене на початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну.

Також на Київщині відбудували амбулаторію у селі Дмитрівка Бучанського району. У березні 2022 заклад був повністю знищений унаслідок обстрілів російської армії.

Станом на початок серпня на Київщині частково та повністю відновили 101 заклад охорони здоровʼя. Зокрема, будівлю Київського обласного центру ментального здоров’я у Ворзелі.

Кабмін виділив понад 1,7 млрд гривень субвенції місцевим бюджетам на відбудову та реконструкцію медзакладів у 9 областях. Серед об’єктів медичної інфраструктури, на ремонт яких виділять фінансування, є три заклади Київщини.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua