На Київщині відновлять майже 100 пошкоджених війною об’єктів: що саме

Фото: УНІАН

На Київщині відновлять 97 об'єктів за рахунок Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

Про це повідомили в Київській ОВА.

Планують відремонтувати та побудувати заново житлові будинки, освітні та медичні заклади, а також укриття.

Київська ОДА є замовником (розпорядником коштів) для 56 об'єктів:

  • 30 багатоквартирних будинків: капітальний ремонт, нове будівництво в таких населених пунктах: м. Буча (6), м. Васильків (2), смт Ворзель (1), с. Дмитрівка (2) м. Ірпінь (9), смт Гостомель (4), смт Макарів (3), с. Мила (1), с. Бузова (2).
  • 12 навчальних закладів (школи, дитячі садки та спортивна школа): капітальний ремонт, реконструкція чи нове будівництво в с. Бишів, м. Бровари, с. Бабинці, смт Ворзель, с. Плоске, смт Гостомель, с. Олізарівка, смт Макарів, м. Васильків, с. Бузова, а також два заклади в м. Ірпінь.
  • 12 протирадіаційних укриттів побудують або капітально відремонтують в с. Іванків, м. Боярка, смт Глеваха, с. Мархалівка, м. Переяслав, м. Ржищів, м. Славутич, с. Фурси, а також по два сховища в м. Бориспіль та м. Узин.
  • 2 об’єкти медичної сфери: реконструкція будівлі амбулаторії з облаштуванням службових приміщень для проживання медпрацівників-переселенців у с. Жорнівка та капремонт покрівлі лікувального корпусу в м. Боярка.

Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури є замовником для 11 багатоквартирних житлових будинків: чотири в Ірпені, два в Макарові та Бучі, по одному в Пісківці, Василькові, Вишгороді.

Органи місцевого самоврядування є замовником для 30 об'єктів: 27 будинків у Бучі та Ірпені, капремонт двох закладів освіти в с. Юрівка та с. Нові Петрівці. В останньому також збудують нову захисну споруду.

Що відомо про відновлення Київщини

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад.

Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ в області було зруйновано чи пошкоджено 27 226 об’єктів. Основний "удар" припав саме на житло – 24,3 тис. об'єктів. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адміністративних будівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд.

Станом на початок серпня 2023 року в регіоні повністю та частково відновили 12,5 тисяч пошкоджених об'єктів: більше 11 тисяч багатоквартирних та приватних будинків, 187 дитсадків та шкіл, 101 медзаклад, 68 адмінбудівель та ЦНАПів.

На Київщині створюють Каталог відновлення області, де можна дізнатись про відремонтовані об'єкти за кошти з резервного держбюджету протягом 2022 року. Торік звідти на ремонт в області виділили понад 700 млн грн.

У червні 2023 року в системі Prozorro оголосили перші торги на відновлення об'єктів інфраструктури на Київщині. Це житло у Бучі, Макарові, Вишгороді та адмінбудівля у Бородянці.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua